Ja kuningas ütles, kui imeline masin

Ja kuningas ütles, kui imeline masin

And the King Said, What a Fantastic Machine

1h 28min  |  Dokumentaal  |  Kinodes alates: 10.04.2024

VILJANDI KOGUKONNAKINO ERIKOLMAPÄEV

Inimkonna suhet kaameraga uuriv naljakas, metsik ja kohati uskumatu dokumentaalfilm "Ja kuningas ütles, kui imeline masin" linastub kolmapäeval, 10. aprillil Viljandi kinos Centrum.

Enam pole mingit kahtlust, et elame visuaalse kujundi ajastul. „Ja kuningas ütles, kui imeline masin“ äratab meie klipivoogu takerdunud mõistuse elule, et meile seda meelde tuletada, alustades teekonda inimese esimestest katsetest reprodutseerida reaalsust kaameraga kõigepealt foto ja siis filmi vahenditega.

„Ja kuningas ütles, kui imeline masin“ näitab, et inimese parim sõber pole enam ammu koer vaid kaamera. Inimesi on vaid 8 miljardit, kaameraid 45 miljardit, meie obsessioon iseenda ja teiste tühisuste jäädvustamisest aga mõõtmatu.

„Ja kuningas ütles, kui imeline masin“ on totaalne remiks - teekond visuaalrämpsu jäneseurgu, unustatud viraalklippide surnuaeda, sotsmeedia ökoloogiliselt sorteerimata prügikasti. Naljakas, metsik ja kohati uskumatu visuaalkollaaž, mis suunab meile kui inimliigile kaamera otse näkku.

Viljandi Kogukonnakino on Viljandi väärtfilmihuviliste poolt algatatud ettevõtmine, mis toob vaatajateni iga esmaspäeva õhtul väärtfilme, kinoklassikat ja aeg-ajalt mahub programmi ka Erikolmapäevad dokfilmide programmiga kogu maailmast.

Väärt filmielamust toetab Eesti Kultuurkapital ja Forum Cinemas.


Levitaja: FILMSTOP
Lavastaja: Maximilien Van Aertryck, Axel Danielson


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.

Pildid