DocPoint 2024: Igavene mälu

DocPoint 2024: Igavene mälu

La memoria infinita

1h 25min  |  Dokumentaal  |  Kinodes alates: 14.02.2024

Viljandi Kogukonnakino esitleb: DocPoint 2024

Dokumentaalfilmide festivali DocPoint parimad palad toome 7. kuni 28. veebruarini Viljandi kino Centrumi ekraanidele.

14.02 - "Igavene mälu"

Tšiili ajakirjanik Augusto Góngora tegutses aastakümneid selle nimel, et Pinocheti kuritegusid ei unustataks. Nüüd kustutab Alzheimeri tõbi halastamatult tema enese mälu. Mida rohkem ta aga unustab, seda suurema armastusega ümbritseb teda abikaasa Paulina. Päev päeva haaval elades üritab sümpaatne paar hoida Augusto mälust alles nii palju kui võimalik. „Ma olen siin, et aidata sul mäletada,” nagu ütleb Paulina.

Oma eelmise filmiga „Salaagent” ka Oscarile kandideerinud Tšiili dokumentalist Maite Alberdi jälgis Augusto tõusude ja mõõnadega haiguse lugu üle nelja aasta. Tulemuseks on südantliigutav, vaatamata raskele ja valusale teemale õrn ja kirgas film. Tasub tähele panna sedagi, et tegu on tänavuse Sundance’i festivali rahvusvahelise dokumentaalfilmide konkursi võidutööga – kohe meie „Savvusanna sõsarate” ees.

„Igavene mälu” on Oscari nominent täispikkade dokumentaalfilmide kategoorias.

- Tiit Tuumalu

Viljandi Kogukonnakino on Viljandi väärtfilmihuviliste poolt algatatud ettevõtmine, mis toob vaatajateni iga esmaspäeva õhtul väärtfilme, kinoklassikat ja aeg-ajalt mahub programmi ka Erikolmapäevad dokfilmide programmiga kogu maailmast.

Väärt filmielamust toetab Eesti Kultuurkapital ja Forum Cinemas.


Levitaja: DocPoint Tallinn MTÜ
Lavastaja: Maite Alberdi


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.

Pildid