DocPoint 2024: Minu nimi on Alfred Hitchcock

DocPoint 2024: Minu nimi on Alfred Hitchcock

My Name is Alfred Hitchcock

2h 0min  |  Dokumentaal  |  Kinodes alates: 07.02.2024

Viljandi Kogukonnakino esitleb: DocPoint 2024

Dokumentaalfilmide festivali DocPoint parimad palad toome 7. kuni 28. veebruarini Viljandi kino Centrumi ekraanidele.

07.02 - "Minu nimi on Alfred Hitchcock"

Hitchock on üks filmiajaloo mõjuvõimsamaid lavastajaid, keda tuntakse nii tema uudsete loojutustamistehnikate, pinevusekruttimise, lugematute tsitaatide kui ka kaadritaguste skandaalide järgi, eeskätt seoses tema suhtumisega näitlejatesse ja eriti näitlejannadesse.

Temast on tehtud palju nii mängu- kui dokfilme, aga „Minu nimi on Alfred Hitchcock“ on midagi uut ja teistsugust, sest on ühtaegu nagu mõlemat.

Cousins on Hitchist teinud eksperimentaalportree, kus on justkui pannud Hitchcocki enda kommenteerima dokki temast, kirjutades talle suhu tänapäevase dialoogi kaadri tagant ja haua tagant. See lähenemine annab materjalile täiesti uue vaate ning lubab fantaseerida sellest, mida arvaks Hitchcock elust ja oma töödest praegu, tagasi vaadates.

„Minu nimi on Alfred Hitchcock“ on unikaalne vormieksperiment ja ka informatiivne dokfilm, mis kuluks marjaks ära vaadata igal filmifriigil.

- Tristan Priimägi

Viljandi Kogukonnakino on Viljandi väärtfilmihuviliste poolt algatatud ettevõtmine, mis toob vaatajateni iga esmaspäeva õhtul väärtfilme, kinoklassikat ja aeg-ajalt mahub programmi ka Erikolmapäevad dokfilmide programmiga kogu maailmast.

Väärt filmielamust toetab Eesti Kultuurkapital ja Forum Cinemas.


Levitaja: DocPoint Tallinn MTÜ
Lavastaja: Mark Cousins


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.

Pildid