Ilvesmees

Ilvesmees

Ilveskuiskaaja

1h 20min  |  Dokumentaal  |  Kinodes alates: 09.02.2024

Filmifestivalidel palju edu saavutanud Soome režissööri Juha Suonpää maagiline dokumentaalfilm "Ilvesmees" ("Ilveskuiskaaja") jutustab läbi karge Soome looduse ning maagiliste kaadrite südamliku loo mehe ja ilvese sõprusest. Film on valminud Eesti kaastootmisel ja originaalmuusika on loonud Puuluup.

Film räägib loo Hannust, kes pärast lahutust ja rasket õnnetust elab üksi oma talus Lääne-Soomes. Hannu maja ümber on keskkond, kus elab kõikvõimalikke metsloomi, sealhulgas Euraasia ilves, metskass, kes oli kuni viimase ajani peaaegu välja surnud. Kui Hannu leiab tee äärest surnud ilvese, on see nagu kohtumine vana sõbraga – ta mõistab, et lapsepõlves selles piirkonnas elanud ilvesed on tagasi tulnud.

Uue jõu ja eluhimuga täidetud Hannu seab üles rajakaamerad üle kogu oma maa. Peagi salvestavad 23 kaamerat kõike, põtradest hiirteni. Hannu hakkab ilveseid isiklikult tundma õppima, järgides nende harjumusi ja elupaiku, suhteid ja isiksuslikke iseärasusi. Ilvese vaim imbub Hannu maailma aina sügavamale, kuni ta leiab end ühena nendest.

Kogu filmi loomingulise helipoole eest vastutas helirežissöör, kokkusalvestaja ja helilooja Tanel Kadalipp. Filmi Eesti-poolne toimetaja ja kaasprodutsent on Liis Nimik (Klara Films). Filmi Soome-poolne tootja on Wacky Tie Films ning produtsendid Pasi Hakkio ja Niina Virtanen.

Režissöör: Juha Suonpää


Levitaja: Klara Films OÜ
Lavastaja: Juha Suonpää


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.

Pildid