Täiuslikud päevad

Täiuslikud päevad

Perfect Days

2h 3min  |  Draama  |  Kinodes alates: 25.12.2023

VILJANDI KOGUKONNAKINO

Möödunud PÖFFil esilinastunud legendaarse saksa lavastaja Wim Wendersi eluline ja haarav Jaapani draama "Täiuslikud päevad" linastub 25. detsembril Viljandi kinos Centrum.

"Täiuslikud päevad" osales tänavu ka Cannes'i filmifestivali võistlusprogrammis, kus see pälvis oikumeenilise žürii auhinna ning parima näitleja auhinna sai Kôji Yakusho. Jaapani esindaja parima rahvusvahelise filmi Oscarile.

Vaikne Hirayama tõuseb koidikul, paneb tööriided selga, ostab automaadist joogi, istub oma kaubikusse ja sõidab linna. Ta koristab Tokyo avalikke tualette, nagu oleks need pühapaigad, ja tema töö meenutab rituaali. Vahel istub Hirayama pargis, sööb võileiba ja pildistab puid, vahel aitab ta kannatlikult nooremat kolleegi. Pärast tööd peatub mees saunas, kuulab autos Patti Smithi ja Van Morrisoni, loeb enne magamaminekut William Faulknerit ja Patricia Highsmithi. Järgmisel hommikul kordub kõik samamoodi, kuid Hirayama näos on jätkuvalt õnnis naeratus, sest ta lihtsalt naudib oma täiuslikku elu.

Saksa filmikorüfee Wim Wendersi intiimne portree muudab relvituks ka kõige paadunumad küünikud. Režissöör tõestab taas, et tal on ainulaadne võime muuta eluproosa luuleks, tehes seda läbi dokumentalisti pilgu, mis laseb igas mustris ja vormis avastada midagi uut.

Viljandi Kogukonnakino on Viljandi väärtfilmihuviliste poolt algatatud ettevõtmine, mis toob vaatajateni iga esmaspäeva õhtul väärtfilme, kinoklassikat ja aeg-ajalt mahub programmi ka Erikolmapäevad dokfilmide programmiga kogu maailmast.

Väärt filmielamust toetab Eesti Kultuurkapital ja Forum Cinemas.


Levitaja: A One Films Estonia OÜ
Lavastaja: Wim Wenders
Osatäitjad: Kôji Yakusho, Yumi Asô, Tokio Emoto, Sayuri Ishikawa


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.

Pildid