Talupojad

Talupojad

Chlopi

1h 55min  |  Draama, Animatsioon, Ajalugu  |  Kinodes alates: 08.12.2023

Erakordse 2017. aasta šedöövriga "Armastusega Vincent" parima animafilmi Oscarile nomineeritud režissööride tandem Dorota ja Hugh Welchman on tagasi, et tuua kinoekraanidele "Talupojad", unikaalne segu maalist, animatsioonist ja filmist. Poola esitas filmi ka parima rahvusvahelise filmi Oscari kandidaadiks.

Poola talupoegadest jutustav haarav lugu on hingematvalt maalitud intiimne ja hüpnotiseerivalt heliline draama võrgutamisest, armastuse igatsusest, truudusetusest, laimust ja kättemaksust nelja hooaja jooksul.

Dorota ja Hugh Welchmanil kulus neli aastat, et luua suurepärane segu maalist, animatsioonist, moodsalt arranžeeritud poola rahvalauludest ja hoogsatest tantsudest. 125 maalikunstnikku Poolast, Leedust, Serbiast ja Ukrainast liitusid auhinnatud "Armastusega Vincenti" režissööridega, et saada veel üks võimalus Oscarite jagamisel.

Nobeli preemia laureaadi Władysław Reymonti romaanil põhinev animafilm viib Poolasse Lipce külla. Imeilus Jagna on sunnitud abielluma palju vanema jõuka lese Maciej Borynaga, kuid ta ihkab salamisi mehe himurat poega Antekit, kes reedab abikaasa Hanka ja nende lapsed. Vabameelse Anteki ja türanliku Maciej tüli paisub nii suureks, et kogu keelt peksev küla pöördub truudusetu Jagna vastu.

- Edvinas Pukšta

REŽISSÖÖRID: DK Welchman, Hugh Welchman

OSADES: Kamila Urzedowska, Robert Gulaczyk, Sonia Mietielica, Miroslaw Baka, Ewa Kasprzyk


Levitaja: Garsu Pasaulio irasai
Lavastaja: DK Welchman, Hugh Welchman
Osatäitjad: Kamila Urzedowska, Robert Gulaczyk, Miroslaw Baka, Sonia Mietielica


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.

Pildid