Geenius Gianni Versace

Geenius Gianni Versace

The Genius of Gianni Versace Alive

1h 5min  |  Dokumentaal  |  Kinodes alates: 16.11.2023

VILJANDI KOGUKONNAKINO: MoeKunstiKino 2023 eriseansid 16.-19.11 Viljandi kinos Centrum

MoeKunstiKino 2023 esimene eriseanss toimub 16. novembril dokumentaalfilmiga "Geenius Gianni Versace".

Osaliselt Gianni Versace'i "Casa Casuarina" häärberis Miami Beachil, kus iga objekt on eraldi kunstiteos, filmitud dokumentaalfilm äratab ellu Itaalia moehiiu geniaalsuse.

Filmis on ainulaadne arhiivimaterjal ja haruldased intervjuud sõprade, endiste kolleegide ja modellidega: James Hyde, Steve Lyons, Matt King, Eric Etabari, Vincent De Paul, Kimberly Bacardi, Allyson Krowitz ja Sandra Skidmore. Nende meenutustest kerkib esile portree imelisest disainerist, mehest, kes sai alati inspiratsiooni oma ajast, et luua suure esteetilise väärtusega universum.

Film võimaldab vaatajal siseneda kultuurikeerisesse. Dokumentaal näitlikustab ja selgitab, et Versace polnud mitte ainult oma aja üks suurimaid ja mõjukamaid kaasaegseid disainereid, vaid ka klassika ja modernsuse teraval ristumiskohal kõndides määratles ta uuesti viisi, kuidas me moodi, filmi ja rõivaid tunnetame.

Viljandi Kogukonnakino on Viljandi väärtfilmihuviliste poolt algatatud ettevõtmine, mis toob vaatajateni iga esmaspäeva õhtul väärtfilme, kinoklassikat ja aeg-ajalt mahub programmi ka Erikolmapäevad dokfilmide programmiga kogu maailmast.

Väärt filmielamust toetab Eesti Kultuurkapital ja Forum Cinemas.


Levitaja: MTÜ Kunstiloomus
Lavastaja: Salvatore Zannino


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.

Pildid