Viljandi Kogukonnakino: Paraad

Viljandi Kogukonnakino: Paraad

Parade

1h 37min  |  Komöödia, Draama  |  Kinodes alates: 18.09.2023

VILJANDI KOGUKONNAKINO

PÖFFi armastusfilmide festivalil Tartuff linastunud humoorikas Leedu draama "Paraad" linastub 18. septembril kell 19.00 Viljandi kinos Centrum.

Mõned asjad on siin elus igavesed. Abielu üldjuhul mitte.

Verinoorelt abiellunud Miglė on juba 26 aastat olnud lahutatud oma endisest abikaasast, kes talle ühel päeval helistab ning teenet palub. Pärast ema surma leiab mees, et on paras aeg uuesti abielluda. Kuid sellega on üks väike probleem: nimelt kehtib nende lahutus vaid seaduse silmis, sest katoliiklikku abielu ei saa lahutada. Küll aga annulleerida. Selleks ei ole vaja teha midagi muud, kui täita avaldus ning anda „katoliiklikule kohtule” mõjuv põhjus.

Kuna Miglė on ise juba uuesti abiellunud ja lisaks esimesest abielust saadud tütrele ka teise lapse sünnitanud, tundub eksmehe ettepanek igati mõistlik. Ta ei tea, et teda ootavad ees olukorrad, kus preestrile tuleb aru anda oma aastakümnete tagusest sekselust, väidetavast petmiskatsest ning sellest, kui purupurjus üks või teine laulatuse ajal oli. Olukorra peadpööritava absurdsuse keskel tunneb Miglė ühtäkki, et on endise abikaasaga lähedasem kui kunagi varem.

„Paraad” on puhas nauding! Suurepärane näide elegantselt krõbedast huumorist, mis on originaalne ja meisterliku täpsusega doseeritud just nende teemade kohale, mille üle ei tohiks nalja teha. Režissöör Titas Lauciuse debüütfilm on silmapaistev tunnistus tema andest luua dramaturgilist dünaamilisust, põimides omavahel meisterlikult draama ja komöödia žanrielemente.

- Elise Jagomägi (Tartuff 2023)

Viljandi Kogukonnakino on Viljandi väärtfilmihuviliste poolt algatatud ettevõtmine, mis toob vaatajateni iga esmaspäeva õhtul väärtfilme, kinoklassikat ja aeg-ajalt mahub programmi ka Erikolmapäevad dokfilmide programmiga kogu maailmast.

Väärt filmielamust toetab Eesti Kultuurkapital ja Forum Cinemas.


Levitaja: Pimedate Ööde Filmifestival MTÜ
Lavastaja: Titas Laucius
Osatäitjad: Rasa Samuolyte, Giedrius Savickas, Juozas Budraitis


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.

Pildid