Viljandi Kogukonnakino: Mehed vaibal

Viljandi Kogukonnakino: Mehed vaibal

Garçonnières

1h 31min  |  Dokumentaal  |  Kinodes alates: 13.09.2023

VILJANDI KOGUKONNAKINO

Tallinna dokumentaalfilmide festivalil DocPoint linastunud koomiline ja hariv prantsuse dokumentaalfilm "Mehed vaibal" linastub 13. septembril kell 19.00 Viljandi kinos Centrum.

Millest mõtlevad mehed? Uje prantsuse naisantropoloog Céline Pernet on selle üle alati juurelnud, aga pole vastuseni jõudnud. Nüüd teeb ta katse kaamera vahendusel tõde välja selgitada, kutsudes kaamera ette oma elust rääkima mehi kõikvõimalikelt elualadelt. Ja nad räägivad. Ausalt ja avameelselt. Nii nagu nende elus asjad parajasti on.

„Mehed vaibal“ on koomiline ja hariv antropoloogiline uurimus meestest kui eraldiseisvast liigist, kelle kombeid ja harjumusi siin erakordse avameelsusega lahatakse. Oma senisest segasest suhtekogemusest tõukuvalt küsib Pernet neilt elu ja ilma kohta ning tulemuseks on film, mis kõnetab kaasaegses maailmas pidevalt muutuvat maskuliinsuse ideed värske ja empaatilise nurga alt.

- Tristan Priimägi (DocPoint 2023)

Viljandi Kogukonnakino on Viljandi väärtfilmihuviliste poolt algatatud ettevõtmine, mis toob vaatajateni iga esmaspäeva õhtul väärtfilme, kinoklassikat ja aeg-ajalt mahub programmi ka Erikolmapäevad dokfilmide programmiga kogu maailmast.

Väärt filmielamust toetab Eesti Kultuurkapital ja Forum Cinemas.


Levitaja: DocPoint Tallinn MTÜ
Lavastaja: Céline Pernet


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.

Pildid