Viljandi Kogukonnakino: Viimane reliikvia

Viljandi Kogukonnakino: Viimane reliikvia

Viimane reliikvia

1h 44min  |  Dokumentaal  |  Kinodes alates: 31.05.2023

VILJANDI KOGUKONNAKINO: ERIKOLMAPÄEV

Stsenarist ja režissööri Marianna Kaadi oluline ja ajakohane dokumentaalfilm "Viimane reliikvia" linastub 31. mail Viljandi kinos Centrum.

"Viimane reliikvia" maalib elava pildi kaasaegsest Venemaast, kus enamus rahvast unistab keisririigi hiilguse taastamisest ning vaid väike käputäis teisitimõtlejaid seisab vastu Putinile ja tema agressiivsele kavatsusele alustada täieulatuslikku invasiooni Ukrainasse. Film annab karmi pilguheite Venemaa elu absurdsusele ning paljastab igivanad propagandavõtted, mida Putin ja tema režiim kasutavad oma võimu kindlustamiseks. Kaadi film on põnev ja kõnekas uurimus Venemaa agressiooni juurtest ja põhjustest ning võitlusest türannia vastu.

Filmi stsenarist ja režissöör Marianna Kaat ning rahvusvaheline meeskond, sh operaator Kacper Czubak (Poola), monteerija Jesper Osmund (Taani), helirežissöör Israel Bañuelos (Mehhiko/Eesti) ja helilooja Lauri-Dag Tüür on töötanud koos, et tuua vaatajateni haarav ja tõetruu lugu.

Filmi on tootnud Baltic Film Production koostöös Norra Ten Thousand Images'iga, ja seda on toetanud mitmed organisatsioonid, sealhulgas Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital, Creative Europe ja Fritt Ord Foundation. Film on saanud ka toetust Sundance'i instituudi dokumentaalfilmide programmist.

"Viimase reliikvia" esilinastus toimus Kanadas filmifestivali HotDocs võistlusprogrammis, mis näitab filmi olulisust ja tunnustust rahvusvahelisel tasandil.


Levitaja: BALTIC FILM PRODUCTION OÜ
Lavastaja: Marianna Kaat


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.