Ari Asteri õudukaõhtud: "Jaanipäev"

Ari Asteri õudukaõhtud: "Jaanipäev"

Midsommar (2019)

2h 28min  |  Draama, Õudus, Müsteerium  |  Kinodes alates: 27.04.2023

HÕFF esitleb: Ari Asteri õudukaõhtud Viljandi kinos Centrum

"Pärilik" 26.04, "Jaanipäev" 27.04 ja "Kõik Beau hirmud" esilinastub 28.04.

2018. aasta filmiga „Pärilik“ ("Hereditary") komeedina esile kerkinud lavastaja Ari Aster naasis aasta hiljem veelgi erakordsema õudusfilmiga "Jaanipäev" ("Midsommar"), mis mängleva kergusega trambib vaataja närvidel ja mõistusel.

Dani (Florence Pugh) ja Christian (Jack Reynor) on paar, kelle suhe ei lähe just kõige paremini. Danit on tabanud hiljuti traagiline perekonna kaotus ning vaid see on hoidnud suhet koos. Kui Christian plaanib koos sõpradega minna eraldatud Rootsi külasse jaanipäeva veetma, siis ootamatult liitub nende grupiga ka Dani.

See, mis algab muretu suvise seiklusena igavese päikesevalguse maal, võtab hoopis teistsuguse pöörde, kui külaelanikud kutsuvad saabunud külalisi osalema pidustustel, mille kummalised kombed ja riitused muudavad pastoraalse paradiisi üha ärevamaks ja pahaendelisemaks.

„Jaanipäev“ on otsekui Ari Asteri sünge muinasjutt, mis pöörab pea peale õudusfilmide kõige pühama reegli, et filmi toimimiseks on vaja ööd ja pimedust. Valdavalt päikesevalguse käes toimuv film purustab selle tõekspidamise ning pakub visuaalselt ilusa filmi, milles on kamaluga pinevust, õudust ja ka ülisünget huumorit.

Filmi peaosades on Florence Pugh („Outlaw King“, „The Commuter“) ja Jack Raynor („Free Fire“, „Sing Street“ ja „Transformer: Age of Extinction“). Marki kõrvalosas näeme alati ekraanile oodatud Will Poulterit („We’re the Millers“, „Black Mirror: Bandersnatch“, „The Revenant“)

Lavastaja: Ari Aster

Osatäitjad: Florence Pugh, Will Poulter, Jack Reynor, William Jackson Harper


Levitaja: VLG Filmid/Adastra Cinema OÜ
Lavastaja: Ari Aster
Osatäitjad: Florence Pugh, Jack Reynor, Will Poulter, William Jackson Harper


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.