Viljandi Kogukonnakino: Lähestikku

Viljandi Kogukonnakino: Lähestikku

Close

1h 44min  |  Draama  |  Kinodes alates: 10.04.2023

VILJANDI KOGUKONNAKINO

Cannes'i filmifestivalil grand prix auhinna võitnud ning neljale Euroopa Filmiakadeemia auhinnale kandideerinud ja parima rahvusvahelise filmi Oscarile nomineeritud Belgia draama "Lähestikku" linastub 10. aprillil Viljandi kinos Centrum.

Film linastub prantsuse keeles eesti-ja venekeelsete subtiitritega.

Samm lapsepõlvest täiskasvanute maailma on äärmiselt keeruline ja tundlik aeg inimese elus. Me kõik oleme vandunud igavest sõprust ja kogenud reetmise valu. Cannes'is oma eelmise filmi "Tüdruk" eest pärjatud režissöör Lukas Dhont on ekraanile toonud isikliku loo oma lapsepõlvest, haprast eluetapist, mille rasketest hetkedest aitavad üle helgus ja lahkus.

13-aastaste Léo ja Rémi omavaheline sõprus on üliintensiivne: poisid hängivad koos kogu vaba aja, hullavad ja mängivad. Peagi hakkavad koolikaaslased neid narrima ja uurima, kas nad on paar. Aastatepikkusele sõprusele annavad sellised kuulujutud hoobi, mis panevad poisid üksteisest eemalduma. Sõpruse purunemisel on traagilised tagajärjed.

Viljandi Kogukonnakino on Viljandi väärtfilmihuviliste poolt algatatud ettevõtmine, mis toob vaatajateni iga esmaspäeva õhtul väärtfilme, kinoklassikat ja aeg-ajalt mahub programmi ka Erikolmapäevad dokfilmide programmiga kogu maailmast.

Väärt filmielamust toetab Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvakultuuri Keskus, Viljandi linn ja Forum Cinemas.


Levitaja: A One Films Estonia OÜ
Lavastaja: Lukas Dhont
Osatäitjad: Eden Dambrine, Gustav De Waele, Émilie Dequenne, Léa Drucker


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.

Pildid