Viljandi Kogukonnakino: Jumalamaa

Viljandi Kogukonnakino: Jumalamaa

Vanskabte land

2h 23min  |  Draama, Ajalugu  |  Kinodes alates: 22.02.2023

VILJANDI KOGUKONNAKINO

Hinnatud Islandi filmitegija Hlynur Pálmason uus ajalooline draama "Jumalamaa" linastub 22. veebruaril Viljandi kinos Centrum. Film linastub taani ja islandi keeles, eesti-ja venekeelsete subtiitritega.

Kui 19. sajandi lõpus saadetakse noor Taani preester Lucas väiksesse isoleeritud Islandi kogukonda ülesandega ehitada sinna kirik, peab ta rinda pistma nii karmi keskkonna kui enda eelarvamustega.

Esimesest saarele astumise hetkest on ilmselge, et mees ei ole ülesande täitmiseks õige inimene. Kogenematu ja naeruväärselt uhke Lucas on paranoiline ja usub, et kõik kohalikud räägivad teda halvustavalt taga. Suurimaks probleemiks osutub noore preestri jaoks aga tema giid Ragnar, kes tunneb end karmis looduses nagu kodus. Nende suhe areneb pikkamööda järjest teravamaks ning üha enam põrkuvad kõrgi usumehe ja lihtsa talupoja maailmavaated. Mida rohkem tähelepanu Lucas külale koondab, seda enam kaldub ta kõrvale oma eesmärgist, missioonist ja ka moraalist.

Viljandi Kogukonnakino on Viljandi väärtfilmihuviliste poolt algatatud ettevõtmine, mis toob vaatajateni iga esmaspäeva õhtul väärtfilme, kinoklassikat ja aeg-ajalt mahub programmi ka Erikolmapäevad dokfilmide programmiga kogu maailmast.

Väärt filmielamust toetab Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvakultuuri Keskus, Viljandi linn ja Forum Cinemas.


Levitaja: Estinfilm OÜ
Lavastaja: Hlynur Pálmason
Osatäitjad: Elliott Crosset Hove, Ingvar Eggert Sigurðsson, Jacob Lohmann


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.

Pildid