DocPoint: Arizona unelmad

DocPoint: Arizona unelmad

Dreaming Arizona

1h 16min  |  Dokumentaal  |  Kinodes alates: 08.02.2023

VILJANDI KOGUKONNAKINO ESITLEB: DOCPOINT 2023

Juba 14. korda toimuv DocPoint jõuab ka Viljandisse! Kolme maailma dokiparemikku kuuluva dokumentaalfilmi linastuvad toimuvad 1., 6. ja 8. veebruaril Viljandi kinos Centrum.

8. veebruar: "Arizona unelmad"

Taani, Eesti ja Norra koostöös valminud dokumentaalfilmi "Arizona unelmad" keskmes on viis teismelist tüdrukut, üks poiss ja väikelinn, mis on kiilutud raudtee ja maantee vahelisele alale Arizonat läbiva osariikidevahelise kiirtee number 40 lähistel. Kõik nad elavad Winslow’ väikelinnas ja sellest veidi põhja poole jäävas navajo indiaanlaste reservaadis. Taani režissöör Jon Bang Carlsen, kes on tuntud oma lavastatud dokumentaalfilmide poolest, viib nad unistuste ja reaalsuse vahelisele maagilisele territooriumile, haarab nad näitemängu, kus nad saavad oma elu – minevikku, olevikku ja tulevikku – lahtimõtestada.

Mängufilmilikult lummava ja Arizonale omaselt mastaapse visuaalse maailma eest vastutab siin pea et kaasautorina Erik Põllumaa, kes näitab operaatorikunsti meistriklassi ja täielikku maailmataset. Tema poeetiline kaameratöö, Arizona valgus ja maastikud ning Sten Šeripovi unenäoline muusika loovad seisundi, kus piir faktide ja fiktsiooni vahel hägustub, andes ruumi intiimsele lapsepõlvsest täiskasvanuikka ülemineku protsessile.

Viljandi Kogukonnakino on Viljandi väärtfilmihuviliste poolt algatatud ettevõtmine, mis toob vaatajateni iga esmaspäeva õhtul väärtfilme, kinoklassikat ja aeg-ajalt mahub programmi ka Erikolmapäevad dokfilmide programmiga kogu maailmast.

Väärt filmielamust toetab Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvakultuuri Keskus, Viljandi linn ja Forum Cinemas.


Levitaja: DocPoint Tallinn MTÜ
Lavastaja: Jon Bang Carlsen


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.

Pildid