DocPoint: Tukdam: maailmade vahel

DocPoint: Tukdam: maailmade vahel

Tukdam – Between Worlds

1h 31min  |  Dokumentaal  |  Kinodes alates: 06.02.2023

VILJANDI KOGUKONNAKINO ESITLEB: DOCPOINT 2023

Juba 14. korda toimuv DocPoint jõuab ka Viljandisse! Kolme maailma dokiparemikku kuuluva dokumentaalfilmi linastuvad toimuvad 1., 6. ja 8. veebruaril Viljandi kinos Centrum.

6. veebruar: "Tukdam: maailmade vahel"

Enamike inimeste jaoks on surm midagi selgepiirilist, mille olemuse on arstiteadus täpselt paika pannud. Soome, Iirimaa ja Eesti koostöös valminud täispikk dokumentaalfilm „Tukdam: maailmade vahel“ lükkab need oletused ümber, uurides nähtust, mis ähmastab piiri elu ja surma vahel ennenägematul moel.

Olekus, mida Tiibeti budistid kutsuvad tukdam’iks, surevad kõrgeltarenenud budismi praktiseerijad teadlikult kontrollitud viisil. Kuigi nad on meie biomeditsiiniliste standardite kohaselt surnud, jäävad nad sageli mediteerimisasendisse istuma; tähelepanuväärsel kombel säilitab nende nahk elastsuse ja sära ning nende kehad püsivad pärast kliinilist surma lagunemismärkideta päevi, mõnikord nädalaid. Jälgides murrangulist teaduslikku uurimistööd tukdam’i kohta ja näidates Tiibeti budistide väga isiklikke suremise lugusid, kõrvutab film teaduse ja Tiibeti vaatenurki, püüdes lahti harutada tukdam’i saladust.

Viljandi Kogukonnakino on Viljandi väärtfilmihuviliste poolt algatatud ettevõtmine, mis toob vaatajateni iga esmaspäeva õhtul väärtfilme, kinoklassikat ja aeg-ajalt mahub programmi ka Erikolmapäevad dokfilmide programmiga kogu maailmast.

Väärt filmielamust toetab Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvakultuuri Keskus, Viljandi linn ja Forum Cinemas.


Levitaja: DocPoint Tallinn MTÜ
Lavastaja: Donagh Coleman


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.

Pildid