DocPoint: Gorikaturist

DocPoint: Gorikaturist

Gorikaturist

1h 8min  |  Animatsioon, Dokumentaal, Ajalugu  |  Kinodes alates: 01.02.2023

VILJANDI KOGUKONNAKINO ESITLEB: DOCPOINT 2023

Juba 14. korda toimuv DocPoint jõuab ka Viljandisse! Kolme maailma dokiparemikku kuuluva dokumentaalfilmi linastuvad toimuvad 1., 6. ja 8. veebruaril Viljandi kinos Centrum.

1. veebruar: "Gorikaturist"

Rohke animatsiooniga kodumaine dokfilm ülipopulaarsest karikaturistist Gorist, kelle saatus möödunud sajandi alguse Eestis näitab võimu ja vabaduse vahekorda nagu peeglis. Gori (1894-1944) fellinilikus maailmas segunevad farss ja draama, palagan ja suur poliitika. Ei ole teemat, mida Gori pliiats ei pilaks, kuni tuuled pöörduvad ja suid hakatakse sulgema. Võim koondub uute diktaatorite kätte. Ja see võim ei karda midagi rohkem kui enda naeruväärsust. Samas on vaenlase naeruvääristamine üks tema tõhusamaid relvi.

Raimo Jõeranna film “Gorikaturist” räägib andest. Kunstniku ahvatlusest oma annet pillata ja jagada, kui seda saadab aplaus, ja kohustusest annet teenida ka siis, kui see viib sind otse hukatusse. See on põiming dokumentaalsest jutustusest ja grotesksest animatsioonist. Film mehest, kes joonistas end surnuks.

Filmi režissöör-stsenarist ja monteerija on Raimo Jõerand, animatsiooni režissöör Meelis Arulepp, operaator Manfred Vainokivi, helilooja Ardo Ran Varres, helirežissöör Harmo Kallaste. Filmi produtsendid on Marju Lepp /Filmivabrik ja Kristel Tõldsepp /A Film Eesti.

Filmi on toetanud Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.

Viljandi Kogukonnakino on Viljandi väärtfilmihuviliste poolt algatatud ettevõtmine, mis toob vaatajateni iga esmaspäeva õhtul väärtfilme, kinoklassikat ja aeg-ajalt mahub programmi ka Erikolmapäevad dokfilmide programmiga kogu maailmast.

Väärt filmielamust toetab Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvakultuuri Keskus, Viljandi linn ja Forum Cinemas.


Levitaja: DocPoint Tallinn MTÜ
Lavastaja: Raimo Jõerand


    

Osta pilet

Filmi ei ole täna kinokavas. Esimene saadaolev seanss toimub 01.02.2023.

Seansi filtrid

Tüüp

Time

Eriüritused

Subtiitrid

Keeled

Vanusepiirangud

Viljandi Centrum

19:00

Viljandi Centrum, Saal 2

Keel: Eesti keeles | Subtiitrid: Inglise keeles

Viljandi Kogukonnakino 2D