Valguse impeerium

Valguse impeerium

Empire of Light

1h 55min  |  Draama, Romantika  |  Kinodes alates: 03.02.2023

OSCARI nominent: Parim operaatoritöö - Roger Deakins

Tipplavastaja Sam Mendese ("American Beauty", "007: Skyfall", "1917") uue linaloo peamine tegevuspaik, kino nimega Empire on üks sellistest filmipaleedest, mille hiilgeajad jäid 80ndate aastate algusesse ja millesarnaseid tänapäeval eriti tihti enam ei näe.

Hilary (Oscari võitja Olivia Colman) on see, kes kino uksed hommikuti avab ja õhtuti sulgeb. Vahepeal on vaja müüa klientidele pileteid ja maiustusi ning minna tellimise peale kino juhataja härra Ellise (Colin Firth) kabinetti, et aidata tollel oma abikaasat petta... See kohati trööstitu rutiin katkeb, kui kinno tuleb tööle noor Stephen (Micheal Ward); ei lähe kaua, kui nende kahe vahel tekib tugev side. Mõlemal on omad deemonid, millega päevast päeva võitlust pidada, kuid vähemasti esialgu tundub, et teineteisele tuge pakkudes on võimalik nendest võitlustest võitjana väljuda. Kui just argipäeva karm reaalsus ei otsusta liiga jõuliselt sekkuda…

Alati esmaklassiline Colman joonistab välja järjekordse paeluva ning elulise tegelaskuju, kuid talle on igati võrdväärseks partneriks uustulnuk Ward, kes Stepheni rolliga filmimaailma ukse pauguga enda ees lahti lööb. Linalugu ise on aga armastuskiri inimestele, kes leiavad tänaseni aega koguneda pimedasse saali, et saad osa millestki maagilisest.

Lavastaja: Sam Mendes

Osades: Olivia Colman, Colin Firth jpt.


Levitaja: Estonian Theatrical Distribution OÜ
Lavastaja: Sam Mendes
Osatäitjad: Olivia Colman, Colin Firth, Micheal Ward, Toby Jones


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.