MoeKunstiKino: Kuninganna portree

MoeKunstiKino: Kuninganna portree

The Portrait of the Queen

1h 17min  |  Dokumentaal, Ajalugu  |  Kinodes alates: 07.12.2022

VILJANDI KOGUKONNAKINO ERIKOLMAPÄEV: MOEKUNSTIKINO

MoeKunstiKino on moefilmide festival, mis toob publikuni värskeimaid ja värvikaimad moedokumentaalid.

Kuninganna Elizabethist äsja valminud dokumentaalfilm "Kuninganna portree" linastub 7. detsembril Viljandi kinos Centrum. Film linastub inglise keeles.

Ta oli planeedi kõige enam pildistatud, armastatud, kiidetud, kritiseeritud ja üks populaarseimaid naisi. Kõikjal maailmas ja tema pika elu igal hetkel, mis lõppes 96-aastaselt, on inimesed alati tahtnud avastada tema kohta uusi asju, teda paremini tundma õppida ja teda mõista. Et vastata küsimusele: kes oli tegelikult kuninganna Elizabeth?

Äsja valminud dokumentaalfilm räägib kuningannast täiesti uuest vaatenurgast: tema kõige hämmastavate ja paljastavamate portreefotode kaudu. Film “Kuninganna portree” ei kajasta vaid Elizabeth II pikka valitsemisaega, vaid näitab ka seda, kuidas fotograafia, näiliselt "tumm" kunst, on avaldanud kuningannale erakordset austust, luues seitsmekümne aasta pikkuse albumi, mis on unikaalne oma mitmekesisuse, intensiivsuse ja rikkalikkuse poolest.

Viljandi Kogukonnakino on Viljandi väärtfilmihuviliste poolt algatatud ettevõtmine, mis toob vaatajateni iga esmaspäeva õhtul väärtfilme, kinoklassikat ja aeg-ajalt mahub programmi ka Erikolmapäevad dokfilmide programmiga kogu maailmast.

Väärt filmielamust toetab Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvakultuuri Keskus, Viljandi linn ja Forum Cinemas.


Levitaja: MTÜ Kunstiloomus
Lavastaja: Fabrice Eboué


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.