Viljandi Kogukonnakino: Iseendast kõrini

Viljandi Kogukonnakino: Iseendast kõrini

Syk Pike

1h 37min  |  Komöödia, Draama  |  Kinodes alates: 21.11.2022

VILJANDI KOGUKONNAKINO

Cannesi filmifestivalil esilinastunud ja Un Certain Regard auhinnale nomineeritud musta huumoriga vürtsitatud Norra draama "Iseendast kõrini" linastub 21. novembril Viljandi kinos Centrum. Film linastub norra keeles eesti-ja venekeelsete subtiitritega.

Signe ja Thomas on ebaterves suhtes, mis võtab üllatusliku pöörde, kui Thomas murrab mõneti ootamatult kaasaegse kunstnikuna läbi. Vastuseks teeb Signe meeleheitliku katse oma staatust Thomase silmis tagasi saada, luues uue isiksuse, kes püüab tähelepanu ja kaastunnet äratada. Signe on valmis tegema kõik, riskima oma tervisega, et noormehes ja teistes tähelepanu äratada. See on kaasaega peegeldav mitteromantiline õõvastav komöödia, mis tegeleb moodsa aja teemadega - eneseotsingud, nartsissism, rollimängud, manipulatsioon ning tõelise ja väljamõeldise segunemine, mis paneb ohtu nii väärtused kui ka vaimse ja füüsilise tervise. Kõik edu ja tähelepanu nimel.

Filmi kummaline huumor ja situatsioonid, mis luuakse, on paljudele tuttavad. Kes ei oleks teinud endale haiget või üritanud end hädisemana näidata kui ta on, et võita hetkekski teiste tähelepanu? Kui mitte täiskasvanuna, siis lapsena kindlasti.

Viljandi Kogukonnakino on Viljandi väärtfilmihuviliste poolt algatatud ettevõtmine, mis toob vaatajateni iga esmaspäeva õhtul väärtfilme, kinoklassikat ja aeg-ajalt mahub programmi ka Erikolmapäevad dokfilmide programmiga kogu maailmast.

Väärt filmielamust toetab Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvakultuuri Keskus, Viljandi linn ja Forum Cinemas.


Levitaja: Estinfilm OÜ
Lavastaja: Kristoffer Borgli
Osatäitjad: Kristine Kujath Thorp, Eirik Sæther, Fanny Vaager, Sarah Francesca Brænne


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.

Pildid