Kompra

Kompra

Kompromat

2h 7min  |  Draama, Põnevik  |  Kinodes alates: 30.09.2022

Tõestisündinud lool põhinev pingeline põnevik Siberis resideeruvast Prantsusmaa diplomaadist, kes kistakse Venemaa eriteenistuse FSB poolt punutud vandenõusse.

Tänu tipptasemel lavastajatööle ning Aleksei Gorbunovi, Mihhail Gorevoi ja veetleva Poola näitlejatari Joanna Kuligi („Külm sõda“) suurepärasele mängule köidab see kõiki tõsiste väärtfilmide sõpru. Peaosas tuntud prantsuse näitleja Gilles Lellouche.

Diplomaat Mathieu (Gilles Lellouche), kes määrati juhtima Alliance Françoise’i Siberis, asub kohe uusi ametikohustusi täitma. Ehk aitab elukutsevahetus tal pereprobleeme lahendada ja abielu päästa. Ent kõik plaanid, eesmärgid ja unistused purunevad. Aus ja heasüdamlik Mathieu, kes esindab Siberi sügavustes Prantsusmaa huve ja kultuuri, ei oleks osanud ettegi kujutada, et ta satub ta julmuse poolest kurikuulsa FSB sihikule.

Mathieu’d süüdistatakse oma nelja-aastase tütre vägistamises ja ta arreteeritakse oma kodus Irkutskis. Mathieu’d hoiatatakse, et kuigi süüdistus on fabritseeritud, mõistetakse ta nagunii süüdi ja pannakse vangi. Kaitset pole kuskilt loota, prantsuse võimud on abitud. Mathieu peab otsustama, kas oodata kohut Vene vanglas või mahalaskmisega riskides põgeneda.

Otsustanud põgeneda, pole enam taganemisvõimalust. Mathieu’st saab kõige tagaotsitum Venemaa kurjategija. Algab võitlus elu eest. Kas tal õnnestub läbi paksude metsade ja Eesti soode jõuda Euroopa Liidu piirini?

Emotsionaalselt mõjuv film ja purunenud inimsaatused ei jäta kedagi ükskõikseks.

Dramaatilistest sündmustest, kirest, keerulisest armastusest, sõprusest, eneseohverdusest rääkiv film jõuab kinodesse 30. septembril.


Levitaja: Garsu Pasaulio irasai
Lavastaja: Jérôme Salle
Osatäitjad: Gilles Lellouche, Joanna Kulig, Sasha Piltsin, Michael Gor


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.