Matmine

Matmine

Burial

1h 35min  |  Põnevik, Sõda  |  Kinodes alates: 25.11.2022

Möödunud kevadel Eestis üles filmitud Suurbritannia ajaloolise põnevusfilmi "Matmine" peaosades on Tom Felton ("Harry Potteri" saaga) ja Charlotte Vega ("Wrong Turn") ning Eesti näitlejatest löövad kaasa Kristjan Üksküla, Tambet Tuisk, Ester Kuntu, Hendrik Toompere juunior ja Sten Karpov.

Mai. 1945.

Eriülesandega rühm lahkub Berliinist, kaasas koletu saadetis: Adolf Hitleri laip. Algusest peale on selge, et nende teekond saab olema erakordselt ohtuderikas ning et nende missioon on olulisem kui nende elud. Seetõttu peavad sõdurid igal ööl laagrisse jäädes koorma maha matma, et ka nende endi surma korral ei langeks see vaenlaste kätte.

Kõhe põnevusfilm "Matmine" võeti üles Eestis, siit on ka suurem osa filmi kaadritagustest jõududest. "Omasid" saab näha ka ekraanil. Osades Tom Felton (Harry Potteri saaga), Charlotte Vega ("Wrong Turn"), Harriet Walter ("Mõistus ja tunded"), Tambet Tuisk ("Reetur"), Ester Kuntu ("Tõde ja õigus"), Sten Karpov ("Asjad, millest me ei räägi"), Barry Ward ("The Fall"), Bill Milner ("Son of Rambow"), Kristjan Üksküla ("1944") ja Hendrik Toompere Jr. ("Seenelkäik"). Filmi lavastajaks ja stsenaristiks on Ben Parker ("The Chamber").

Filmi võttis üles operaator Rein Kotov ("Kalev", "Tõde ja õigus", "1944"), kunstnikutöö Jaagup Roomet ("O2", "November"), kostüümid Pille Küngas ("Erna sõjas", "Apteeker Melchior"), grimm Kaire Hendrikson ("Viimased").


Levitaja: Estonian Theatrical Distribution OÜ
Lavastaja: Ben Parker
Osatäitjad: Tom Felton, Charlotte Vega, Tambet Tuisk, Ester Kuntu, Sten Karpov, Hendrik Toompere Jr.


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.