Sparksi vennad

Sparksi vennad

The Sparks Brothers

2h 20min  |  Komöödia, Dokumentaal, Biograafia  |  Kinodes alates: 09.05.2022

Tunnustatud filmitegija Edgar Wrighti ("Last Night in Soho") suurepärane dokumentaalfilm "Sparksi vennad" linastub Viljandi Kogukonnakinos 9. mai õhtul kinos Centrum. Film linastub inglise keeles subtiitriteta.

Kuidas saab üks popbänd olla samaaegselt üliedukas, alahinnatud, ülimalt mõjukas ning kriminaalselt unustuste hõlma vajunud? Seda pärast umbes 50 tegutsemisaastat, 25 stuudioplaati ja 250 salvestatud laulu? Kuidas saab olla oma žanris teerajaja, kui Pet Shop Boys pole üheski intervjuus neid oma mõjutajana maininud, kirtsutades sellise küsimuse peale alati nina?

Nüüd saame vastused pea kõigile nendele küsimustele, sest selle ansambli suur fänn filmivirtuoos Edgar Wright ("Shaun of the Dead", "Baby Driver", "Eilne öö Sohos") on kogunud kaamerate ette kõik omataolised fännid ning kaevanud end läbi üüratust kogusest arhiivimaterjalist, et natukenegi eemaldada salapäraloori koosluselt nimega Sparks.

Filmis saavad sõna bändi sellised suured austajad nagu Flea, Beck, Jason Schwartzman ja Neil Gaiman. Wright viib vaatajad ‒ kes muide ei pea üldse olema selle bändi austajad ega isegi mitte sellest kooslusest varem midagi kuulnud ‒ kummalisele odüsseiale läbi aastakümnete, teejuhtideks ekstsentrilised vennad Ron ja Russell Mael, kes on omalt poolt panustanud muusika värvikasse ajalukku ansambliga, mille puhul on väga suur tõenäosus, et tegu on sinu lemmikbändi lemmikbändiga... Kas on lihtsalt kokkusattumus, et "This Town Ain’t Big Enough For the Both of Us" nägi ilmavalgust aastapäevad enne seda, kui näiteks Queen oma plaadiga "Night at the Opera" rahva ette astus? Võib-olla...

NB! Kohustuslik järelvaatamine neile, kes lähevad 4. mail duo Tallinna kontserdile.

Kogukonnakino on Viljandi väärtfilmihuviliste poolt algatatud ettevõtmine, mis toob vaatajateni iga esmaspäeva õhtul väärtfilme, kinoklassikat ja aeg-ajalt mahub programmi ka Erikolmapäevad dokfilmide programmiga kogu maailmast.

Väärt filmielamust toetab Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvakultuuri Keskus, Viljandi linn ja Forum Cinemas.


Levitaja: Estonian Theatrical Distribution OÜ
Lavastaja: Edgar Wright


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.