Tume paradiis

Tume paradiis

1h 48min  |  Draama  |  Kinodes alates: 22.09.2023

Viljandi kino Centrumi eellinastused toimuvad alates 20. septembrist!

ERISEANSS FILMITEGIJATEGA - sissejuhatus ja vestlus filmitegijatega 22. septembril kell 18.00 Viljandi kinos Centrum.

Eriseansi juhtavad sisse filmi autor Triin Ruumet, produtsent Elina Litvinova ja ka üks filmis osalevatest näitlejatest. Pärast seanssi toimub kinosaalis vestlus filmitegijatega.

Filmi peategelaseks on isa poolt ära hellitatud, kuid iseendaga pahuksis olev Karmen (Rea Lest), kelle senise elu turvavõrgustik laguneb ootamatult ning ta seisab silmitsi universumi tumeduse ja tühjusega. Ebamugavust lisavad vales suunas arenevad suhted poolvenna Viktoriga (Jörgen Liik), kelle tõekspidamised ja arusaamad suhetest lähedastega, on ootamatute sündmuste tõttu tema sisemaailma segi paisanud. Film avab ukse tänapäeva noorte hämarasse hedonistlikku maailma, mida varjutavad mineviku saladused, toksilised armusuhted ning undergroundlik maailm.

Filmi „Tume paradiis“ peaosades mängivad Rea Lest („November“, „Skandinaavia vaikus“) ja Jörgen Liik (’’November”, “Mehetapja/ Süütu / Vari’). Kõrvalosades astuvad üles Maria Avdjuško (“Vee peal”, „Seltsimees laps“), Kristo Viiding (“Taevatrepp”, „Ükssarvik“), Juhan Ulfsak (“Erik Kivisüda”, „Viimased“), Reimo Sagor (“Kalev”, „Võta või jäta“), Liisa Saaremäel („Öölapsed“), Steffi Pähn („Võta või jäta“), Kaie Mihkelson (“Taevatrepp”, „Vehkleja“) ja Ain Mäeots (“Elavad pildid”, „1944“).

Filmi režissöör ja stsenarist on Triin Ruumet („Päevad, mis ajasid segadusse”), kaastsenaristid on Cannes’i filmifestivalil auhinnatud filmi „Kupee nr 6“ stsenaristid Andris Feldmanis ja Livia Ulman, operaator Erik Põllumaa, kunstnik Matis Mäesalu, kostüümikunstnik Liis Plato, grimmikunstnik Hella Marats. Filmi kaastootja on Jeremy Forni ja produtsent Elina Litvinova.

Filmi tootis Three Brothers


Levitaja: ACME FILM OÜ
Lavastaja: Triin Ruumet
Osatäitjad: Rea Lest, Jörgen Liik, Maria Avdjuško, Kristo Viiding, Juhan Ulfsak, Reimo Sagor, Liisa Saaremäel, Steffi Pähn, Kaie Mihkelson, Ain Mäeots


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.