Kõik läks hästi

Kõik läks hästi

Tout s'est bien passé

1h 53min  |  Draama  |  Kinodes alates: 07.03.2022

Maailmakuulsa prantsuse lavastaja François Ozoni uus film "Kõik läks hästi" linastub Viljandi Kogukonnakinos 7. märtsi õhtul kinos Centrum.

Cannes'is esilinastunud ekraniseering on Ozoni kvaliteedimärgiga klassikaline prantsuse draama, mille keskmes on tütre ja tema sureva isa lugu. Režissöör avab tundlikul viisil ning maitseka huumoriga selliseid tõsiseid teemasid nagu surm ja eutanaasia.

Kui 85-aastane André (André Dussollier) saab infarkti, tormab Emmanuèle (Sophie Marceau) oma isa juurde. Poolest kehast halvatud mehel on mõistus selge, kui ta haigevoodis palub tütrelt abi oma elu lõpetamisel. Kuidas ka Emmanuèle ei tahaks isa palvele vastu olla, peab ta tunnistama vana mehe õigust ise oma elu üle otsustada.

François Ozon on alati armastanud oma publikut intrigeerida ja provotseerida. Isegi suurimatest tabuteemadest oskab ta kokku punuda inimlikult peenetundelise loo. Liigset sentimentaalsust vältides viib ta vaataja tundlikule ja tihtipeale humoorikale, õnneliku lõpuga teekonnale.

Sügavalt inimlike draamade meistri Ozoni uus film põhineb Emmanuèle Bernheimi autobiograafilisel raamatul.

Kogukonnakino on Viljandi väärtfilmihuviliste poolt algatatud ettevõtmine, mis toob vaatajateni iga esmaspäeva õhtul väärtfilme, kinoklassikat ja aeg-ajalt mahub programmi ka Erikolmapäevad dokfilmide programmiga kogu maailmast.

Väärt filmielamust toetab Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvakultuuri Keskus, Viljandi linn ja Forum Cinemas.


Levitaja: A One Films Estonia OÜ
Lavastaja: Francois Ozon
Osatäitjad: Sophie Marceau, André Dussollier, Géraldine Pailhas, Charlotte Rampling


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.

Pildid