Mavka: metsalaul

Mavka: metsalaul

Мавка. Лісова пісня

1h 39min  |  Seiklus, Animatsioon  |  Kinodes alates: 14.07.2023

"Mavka: metsalaul" - imekaunis Ukraina animaseiklus. Film linastub eesti-ja ukraina keeles.

Ukraina üüratud metsad on aegade algusest peale lugematul arvul saladusi ja uskumatuid mõistatusi varjanud. Need on koduks imetabastele müütilistele olenditele, kes elavad iidsetes puudes ja valvavad truult oma püha valdust.

Mavka on äsja metsa kaitsjaks valitud metsavaim. Tema ülesanne on metsa ja selle püha südant, ehk elu allikat ennast, vägivalla ja sissetungijate, ka inimeste eest kaitsta. Lucas on muusikat armastav külapoiss, kes mängib flööti ja unistab oma kirele pühendumisest. Lucase muusika põhjustab midagi tõeliselt erakordset. Nimelt Mavka ja Lucas kohtuvad ning armuvad.

Nende armastus seisab algusest peale suurte takistustega silmitsi, kuid seda veel enam, kui külla saabub ahne Kõlina, kes väidab, et on metsa serval vana saeveski pärija, ja lubab külaelanikud välismaise tootmistehnikaga jõukaks teha. Tema tõeline eesmärk on aga saada endale Metsa Süda, et igavesti noor ja ilus püsida. Selle saavutamiseks vajab ta Mavkat, kes on juba Lucase vastu tekkivate tunnete tõttu haavatav. Kõlina kasutab Lucast relvana ning paneb külaelanikud end vihkama ja kartma.

Kas Mavka suudab metsa päästa? Kas Lucase muusika teeb imesid ja päästab armastuse? Kas kaks maailma suudavad üheskoos kurjuse vastu seista?

Maagilise animafilmi eestikeelses versioonis andsid filmitegelastele oma hääle Merit Männiste (Mavka), Märten Männiste (Lukas), Tõnu Oja (Lesh) , Tarvo Krall (Känd), Toomas Krall (Sookonn), Kristiine Truu (Kilina), Priit Öövel (Lukase onu), Kristi Aule (Ondina) ja teised.

Tõlkija Kerdi Oengo. Helirežii Oleg Davidovich, dublaažiprodutsent Andrus Kasesalu. Dubleeritud Industrial Productions stuudios.


Levitaja: ACME FILM OÜ
Lavastaja: Oleh Malamuzh, Oleksandra Ruban


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.