MoeKunstiKino: Margiela - oma sõnadega

MoeKunstiKino: Margiela - oma sõnadega

Martin Margiela: In His Own Words

1h 30min  |  Dokumentaal, Biograafia  |  Kinodes alates: 25.10.2021

Viljandi Kogukonnakino toob koostöös moefilmide festivaliga MoeKunstiKino Viljandi kino Centrumisse dokumentaalfilmi “Margiela - oma sõnadega” (Martin Margiela: In His Own Words).

Eriseanss 25. oktoobril kell 19.00. Film linastub inglise keeles eesti-ja venekeelsete subtiitritega.

See on portreelugu ühest omanäolisemaist ja revolutsioonilisemast Belgia moeloojast Martin Margielast. Tema karjäär algas vabakutselise disainerina, jätkus Jean-Paul Gaultieri juures assistendina ning alles siis tuli ta välja oma nime alt. Samuti töötas ta aastaid brändi Hermes loomingulise juhina. Margieala stiil on kindlalt äratuntav, ta on loonud 41 kollektsiooni. Pariisis on tema rajatud kuulus Marigela Moemaja.

Läbi elu on ta oma eraelu ja isikut varjus hoidnud. Alles nüüd nõustus ta end filmitegijatele avama ja andis avameelsed intervjuud. Filmi esilinastus toimus 2019. aastal New Yorgis, aga sellest räägitakse siiani – just seetõttu, et Margiela lõpuks oma isikut avas ja avalikkuse ette tuli.

Praeguseks on Martin Margiela suurest moeärist lahkunud ning ta tegeleb kunstiga.

Kogukonnakino on Viljandi väärtfilmihuviliste poolt algatatud ettevõtmine, mis toob vaatajateni iga esmaspäeva ja kolmapäeva õhtul väärtfilme, kinoklassikat ja Erikolmapäevade dokfilmide programmi kogu maailmast. Kord kuus toimub ka Kinokool kultuuriajakirjaniku ja filmisõbra Valner Valme kureerimisel.

Väärt filmielamust toetab Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvakultuuri Keskus, Viljandi linn ja Forum Cinemas.


Levitaja: MTÜ Kunstiloomus
Lavastaja: Reiner Holzemer


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.