Benedetta

2h 7min  |  Draama, Ajalugu, Biograafia  |  Kinodes alates: 24.09.2021

Avameelne lugu keelatud armastusest, sügavast usust ja võimuahnusest legendaarse filmi „Basic Instinct” lavastajalt Paul Verhoevenilt. Cannes’i filmifestivali võistlusprogrammi 2021 nominent!

Renessanssiajastu, Itaalia. Väiksesse nunnakloostrisse, mida juhatab karmikäeline kloostriülem, saabub siiralt usklik tüdruk Benedetta. Tüdrukust sirgub neiu ja üha sagedamini hakkab ta nägema ilmutusi.Väites ise, et need ilmutused on otse Jumalalt ja et ta on Jeesuse pruut. Oomatult tekkinud ohtlik romantline suhe teise noore noviitsiga viib selleni, et Benedettale tulevad stigmad. Nii kloostris kui ka väljaspool selle müüre hakkavad liikuma jutud, et kes müstline Benedetta tegelikult on – Jumala poolt väljavalitud või isehakanud petis?

Filmi kauaoodatud esilinastus toimus 74. Cannes’i filmifestivali võistlusprogrammis selle aasta suvel. Filmi lükati enne seda esilinastust edasi kahel korral – režissööri operatsiooni ja siis pandeemia tõttu. Filmi stsenaarium põhineb Judith C. Browni raamatul „Ebadiskreetsed teod: lesbinunna elu Itaalias renessansiajastul”.


Levitaja: BestFilm.eu OÜ
Lavastaja: Paul Verhoeven
Osatäitjad: Virginie Efira, Charlotte Rampling, Daphne Patakia, Lambert Wilson


    

Osta pilet

Filmi ei ole täna kinokavas. Esimene saadaolev seanss toimub 23.09.2021.

Seansi filtrid

Tüüp

Time

Eriüritused

Subtiitrid

Keeled

Vanusepiirangud

Coca Cola Plaza

22:05

Coca Cola Plaza, Saal 7

Keel: Prantsuse keeles | Subtiitrid: Eesti keeles, Vene keeles

Esilinastus 2D