Kupee nr 6

Kupee nr 6

Hytti nro 6

1h 47min  |  Draama  |  Kinodes alates: 3.12.2021

Cannes'i filmifestivalil grand prix' võitnud Eesti kaastoodetud film "Kupee nr 6".

Noor soomlanna läheb rongireisile Jäämere-äärsesse sadamalinna Murmanskisse, et põgeneda keerulise armusuhte eest Moskvas. Pikal rongireisil on ta sunnitud jagama kupeed tahumatu vene kaevuriga. Ootamatu kohtumine sunnib kupee number kuus asukaid seisma silmitsi oma üksindusega ja igatsusega inimliku läheduse järele.

Film on inspireeritud Soome kirjaniku Rosa Liksomi samanimelisest romaanist, mis võitis 2011. aastal Soome tähtsaima kirjanduspreemia, Finlandia auhinna.

Kupee nr 6 on soome režissööri Juho Kuosmaneni teine täispikk mängufilm. Tema debüütfilm „Kõige õnnelikum päev Olli Mäki elus“ (2016) võitis 2016. aastal Cannesis Un Certain Regard programmi, Euroopa Filmiakadeemia Discovery auhinna, Golden Eye preemia Zurichi filmifestivalil ning uue režissööri preemiana Kuldse Hugo Chicago filmifestivalil. Ka tema varasemad tööd on pärjatud mitmete preemiatega. Lühifilm “The Painting Sellers” võitis 2010. aastal Cinefondationi auhinna ning lühifilm “Kodanikud” (2008) võitis Hõbeleopardi preemia Locarnos. Ta on lavastanud tummfilme orkestritele ning avangard-oopereid.


Levitaja: BestFilm.eu OÜ
Lavastaja: Juho Kuosmanen
Osatäitjad: Juri Borissov, Seidi Haarla, Julia Aug, Dinara Drukarova


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.

Pildid