Ohvitser ja spioon

Ohvitser ja spioon

J'accuse

2h 12min  |  Draama, Põnevik, Ajalugu  |  Kinodes alates: 28.02.2020

Roman Polanski film „Ohvitser ja spioon“ käsitleb kogu Euroopat vapustanud sensatsioonilist kohtuasja.

Legendaarse ja skandaalse režissööri Roman Polanski uus film „Ohvitser ja spioon“ tugineb tõsielusündmustel, Prantsuse ohvitseri Alfred Dreyfusi kuulsal kohtuasjal, mis XIX sajandil vapustas kogu Prantsusmaad. Film pälvis Veneetsia filmifestivali žürii eriauhinna.

Prantsuse armee kindralstaabi noort andekat ohvitseri Alfred Dreyfusi (Louis Garrel) ootab paljutõotav karjäär. Ent 1894. aasta oktoobris purunevad noormehe lootused teenida kodumaad ausalt ja väärikalt ning tema elugi ripub juuksekarva otsas. Prantsuse armee kaptenit süüdistatakse riigireetmises ja Saksamaa kasuks spioneerimises. Tema vormikuuelt kistakse pagunid, mõõk murtakse tema pea kohal pooleks. Pärast avalikku häbistamist saadetakse Alfred Dreyfus aastateks Kuradisaarele, mis asub Atlandi ookeanis. See kohtuasi põhjustab suurt vastukaja Prantsusmaal ja pettumust kogu Euroopas.

Skandaalset juhtumit asub uurima salaluure ülem Georges Picquart (Jean Dujardin). Uurides pealtnägijate äärmiselt vastukäivaid tunnistusi, jõuab kolonel järeldusele, et Dreyfus on süütu ja mõisteti süüdi tähtsate poliitiliste jõudude hoolikalt väljatöötatud plaani järgi. Tõelised spioonid ja reeturid on endiselt vabaduses. Georges Picquart mõistab korruptsiooni tohutut ulatust ja asub oma elu ja auga riskides vale ja pettuse ohtlikust labürindist väljapääsu otsima, et seadusevastaselt süüdi mõistetud Dreyfusile saaks osaks õiglus.


Levitaja: Garsu Pasaulio irasai
Lavastaja: Roman Polanski
Osatäitjad: Louis Garrel, Jean Dujardin, Emmanuelle Seigner, Vincent Perez


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.