Matrix: ülestõusmine

Matrix: ülestõusmine

The Matrix Resurrections

2h 28min  |  Märul, Ulmefilm  |  Kinodes alates: 22.12.2021

Visionäärist filmitegija Lana Wachowski toob ekraanidele žanrit uuendanud pöördelise filmisarja kaua oodatud neljanda filmi “Matrix: ülestõusmine”. Algsete filmide peaosalised Keanu Reeves ja Carrie-Anne Moss kehastavad taas kuulsaks mängitud tegelaskujusid Neot ja Trinityt.

Filmis “Matrix: ülestõusmine” naastakse taas kahe reaalsusega maailma. Üks on igapäevaelu ja teine selle taga peituv. Hr Anderson peab taas järgnema valgele jänesele, et teada saada, kas ta reaalsus on füüsiline või vaid mõistuse looming. Kui Thomas, Neo, midagi õppinud on, siis seda, et kuigi valik on illusioon, siis see on ainus viis pääseda Matrixisse või sealt välja. Neo juba teab, mida tegema peab. Kuid ta ei tea, et Matrix on varasemast tugevam, kindlam ja ohtlikum. Déjà vu.

Reeves mängib taas Thomas Andersoni/Neot, kes kord Matrixist välja aidati, et temast saaks inimkonna päästja. Ta peab jälle oma tee valima. Moss kehastab ikoonilist sõdalast Trinityt. Või on ta hoopis võimsaid motikaid armastav abikaasa ja kolme lapse ema Tiffany? Yahya Abdul-Mateen II (“Candyman,” “Aquamani” filmid) mängib tarka Morpheust, kes juhatab jälle Neole teed, kuid on samas ka eneseavastuse teekonnal. Jessica Henwick (telesari “Iron Fist,” “Star Wars: Jõud tärkab”) kehastab häkker Bugsi, kes tahab leida selle, kes end inimkonna nimel ohverdas. Ta on eeskujust legendi otsinguil valmis kõigega riskima.

Jonathan Groff (“Hamilton,” telesari “Mindhunter”) mängib Thomas Andersoni äripartnerit Smithi, enesekindlat ettevõtjat, kes on sarmikas, jumaliku naeratusega ja oskab rahaga ringi käia. Ta erineb täielikult hr Andersonist.

Neil Patrick Harris (“Kadunud”) mängib Thomase terapeuti Analüütikut, kes patsiendiga koostööd tehes üritab tema unenägude taga peituvat mõista ning neid reaalsusest eristada. Priyanka Chopra Jonas (telesari “Quantico”) mängib noort tarka naist Satit, kel on oskus igas olukorras tõde näha. Jada Pinkett Smith (“Kaitseingel on langenud”, telesari “Gotham”) on taas kindral Niobe, kes võitles kord Zioni püsima jäämise eest. Ta hoolitseb nüüd oma rahva heaolu eest, kuigi Neo naasmine tekitab temas kahtlusi.

Lana Wachowski lavastatud filmi stsenaariumi kirjutasid Wachowski, David Mitchell ja Aleksander Hemon Wachowskite loodud tegelaste põhjal. Filmi produtsendid on Grant Hill, James McTeigue ja Lana Wachowski. Tegevprodutsendid on Garrett Grant, Terry Needham, Michael Salven, Jesse Ehrman ja Bruce Berman.

Wachowski loomingulisesse meeskonda kuulusid sarja “Sense8” kaastöötajad: operaatorid Daniele Massaccesi ja John Toll, kunstnikud Hugh Bateup ja Peter Walpole, monteerija Joseph Jett Sally, kostüümikunstnik Lindsay Pugh, visuaalefektide koordinaator Dan Glass ning heliloojad Johnny Klimek ja Tom Tykwer.

“Matrix: ülestõusmine” on Warner Bros. Picturesi, Village Roadshow Picturesi ja Venus Castina Productionsi film, mida levitab üleilmselt Warner Bros. Pictures.


Levitaja: ACME FILM OÜ
Lavastaja: Lana Wachowski
Osatäitjad: Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss, Christina Ricci, Jessica Henwick, Priyanka Chopra Jones, Yahya Abdul-Mateen II, Neil Patrick Harris, Jada Pinkett-Smith, Lambert Wilson


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.