Viimane duell

Viimane duell

The Last Duel

2h 32min  |  Draama, Märul, Ajalugu  |  Kinodes alates: 22.10.2021

Film, mis põhineb tõestisündinud lool, võtab fookusesse Prantsusmaa ajaloo viimase kõrgeima riigivõimu poolt sanktsioneeritud duelli, kus ristasid relvad Jean de Carrouges (Matt Damon) ja Jacques Le Gris (Adam Driver), kaks sõpra, kellest said tulised rivaalid.

Kui Carrouges’i abikaasa Marguerite (Jodie Comer) satub Le Grisi armutu ja ootamatu kallaletungi ohvriks, otsustab naine mitte vaikida ja süüdistab Le Grisi enda vägistamises kuigi mees need süüdistused varmalt tagasi lükkab. See vapper vastuhakk toonastele seadustele ja käitumisnormidele seab aga tema enda elu surmaohtu. Kui Carrouges seejärel Le Gris’le väljakutse esitab ning ta kuni ühe osapoole surmani kestvale duellile kustub, võetakse seda kui kõigevägevama kohtumõistmist, kus õigus jääb sellele, kes duellis ellu jääb. Seega – kui Le Gris peaks Marguerite’i abikaasa duelli käigus tapma, tähendaks see mehe süütust ning naist ennast ootaks „valevandumise“ eest surmanuhtlus...

Ajaloolise põnevusloo keksetes osades astuvad üles Oscari võitja Matt Damon, Oscari nominent Adam Driver, Oscari võitja Ben Affleck, selle kinoaasta komeet Jodie Comer ("Vabamees"), Marton Csokas, Zeljko Ivanek ja paljud teised..

Filmi stsenaariumi autoriteks on Nicole Holofcener, ning filmi "Hea Will Hunting" stsenaariumiga Oscari võitnud tandem Matt Damon ja Ben Affleck. Stsenaarium põhineb Eric Jageri bestselleril. Filmi lavastajaks on vanameister Ridley Scott ("Gladiaator“, "Blade Runner", "Alien“)


Levitaja: Estonian Theatrical Distribution OÜ
Lavastaja: Ridley Scott
Osatäitjad: Ben Affleck, Matt Damon, Adam Driver, Jodie Comer, Marton Csokas, Alex Lawther


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.