Odessa

2h 10min  |  Komöödia, Draama  |  Kinodes alates: 6.09.2019

Andeka vene lavastaja Valeri Todorovski värske linateos „Odessa“ («Stiilivennad», «Kurtide maa»). 30. filmifestivali «Kinotavr» avafilm teenis kinopubliku tulise aplausi. Film on kokku pandud lavastaja isiklikest mälestustest ja viib meid 1970. aasta Odessasse.

Odessa, 1970. aasta kuum augustikuu. Kõrvetavast päikesest kurnatud suvitajad on hõivanud kõik supelrannad. Puhkajate kisa ja hõikeid katkestab vaid aeg-ajalt valjuhääldist kostuv hääl: "Kaduma on läinud sinises panamas poiss nimega Žora. Poisi vanematel palume koheselt tulla raadiosõlme". Õhtul, kui kõrvetav päike horisondi taha kaob, liigub mööda Deribassovskajat Promorski bulvari suunas katkematu inimvool, kus lustitakse kärarikkalt keskööni.

Koolera puhangu tõttu kuulutatakse kesest puhkuste kõrghooaega ootamatult välja karantiin. Miski halva eelaimuses mattub vaikusesse. Karantiini tõttu jääb linna lõksu ka ajakirjanik Boriss, kes oli sõitnud paariks päevaks naise sugulaste juurde. Üleüldine ohutunne pöörab kogu perekonna elu pea peale: sisemised vastuolud ja aastaid sugulaste hinge kogunenud vimm purskub ootamatult välja, muutes vaikse Odessa majahoovi tormilise peredraama teatrilavaks, kus iga tegelaskuju saab soleerida ja öelda välja kõik, mis südamele kogunenud.

Ekstreemne olukord lööb tunded ja soovid lõkkele, sundides tegelasi elama kirglikult ja uljalt. Me näeme kõike: vanu saladusi ja pööraseid paljastusi, vapraid tegusid ja keelatud armastust.

35 mm filmilindile jäädvustatud mängufilm ja ajastutruud dekoratsioonid annavad hästi edasi tolle ajastu atmosfääri ning viivad meid 70. aasta Odessasse, millisena teda enam ei näe.

Lavastaja on filmi valinud parimad näitlejad: Irina Rozanova, Leonid Jarmolnik, Jevgenia Tsõganova, Ksenia Rapport ja paljud teised vene filmistaarid, kes suudavad lisada filmile ajastu kerget nostalgilist varjundit.

    

Osta pilet

Seansi filtrid

Tüüp

Time

Subtiitrid

Keeled

Ratings

Coca Cola Plaza

20:55

Coca Cola Plaza, Saal 7

Keel: Vene keeles | Subtiitrid: Eesti keeles

2D