Asepresident

Asepresident

Vice

2h 12min  |  Komöödia, Draama, Biograafia  |  Kinodes alates: 15.02.2019

Kaheksa Oscari nominent! Sealhulgas parim film ja lavastaja ning parim meespeaosatäitja, meeskõrvalosatäitja ja naiskõrvalosatäitja.

Kuldgloobuse võitja: Parim meespeosatäitja – Muusikal või komöödia (Christian Bale)

"Asepresident" on filmi „Suur vale“ eest parima stsenaariumi Oscari võitnud Adam McKay uus, kaheksale Oscarile kandideeriv film USA ühest kõige vastuolulisemast ja mõjuvõimsamast asepresidendist Dick Cheneyst (Christian Bale), kes ei piirdunud tavapärase asepresidendi rolliga, vaid kontrollis valitsuse tegutsemist mitmetes valdkondades ja kelle agressiivne välispoliitikasse sekkumine muutis tervet maailma. Dick Cheney oli asepresidendina väga vastuoluline, kelle toetus langes vahepeal lausa 13% peale. Komöödiavõtmes film pakub meile võimalust näha Cheney erinevaid tahke ja seda, kuidas ta George W. Bushi kõrval maailma juhtis.

Dick Cheney rollis astub üles Oscari-võitja Christian Bale (The Dark Knight, The Fighter, American Hustle), kes on ennast rolli jaoks jällegi pea tundmatuseni muutnud. Rolli eest on Bale pälvinud ka juba mitmeid auhindu. Tähtsaim neist on parima meespeaosatäitja Kuldgloobus, millest prestiižikam on vaid Oscar ning 24. veebruaril on tal võimalus ka see auhind koju tuua.

Teistes rollides teevad kaasa eelmise aasta parima meeskõrvalosatäitja Oscari pälvinud Sam Rockwell (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri; Moon) USA endise presidendi George W. Bushina, nüüdseks juba kuuekordne Oscari nominent Amy Adams (Arrival, Her, Justice League) Lynne Cheneyna, Oscari nominent Steve Carell (The Big Short, Despicable Me, The Office) kaitseminister Donald Rumsfeldina ja Tyler Perry (Gone Girl) riigisekretäri Colin Powellina. Dick Cheney tütre, Mary rollis astub üles Eesti juurtega näitlejanna Alison Pill (American Horror Story: Cult, Snowpiercer, Midnight in Paris).

Filmi lavastajaks on Adam McKay, kes pälvis oma eelmise filmi "Suur Vale" (The Big Short) eest parima kohandatud stsenaariumi Oscari. McKay alustas karjääri "Saturday Night Live" osade kirjutamisega, millele järgnesid hästi vastu võetud komöödiad "Anchorman: The Legend of Ron Burgundy", "Step Brothers", "Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby" ja "The Other Guys". McKay eelviimane, kriitikute poolt armastatud film "Suur vale" (The Big Short) kandideeris viiele Oscarile ning "Asepresidendiga" kasvatas ta selle numbri juba kaheksa peale.


Levitaja: VLG Filmid OÜ
Lavastaja: Adam McKay
Osatäitjad: Christian Bale, Amy Adams, Steve Carell, Sam Rockwell, Alison Pill, Eddie Marsan


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.