Fred Jüssi. Olemise ilu

1h 2min  |  Dokumentaal  |  Kinodes alates: 17.01.2020

Kohtumine filmitegijatega: Kino Ekraanis 17. jaanuaril kell 17.40 ja Coca-Cola Plazas 21. jaanuril kell 18.30 toimuvad eriseansid, kus filmi juhatab sisse režissöör Jaan Tootsen isiklikult. Kino Ekraanis liitub sissejuhatusega ka filmi operaator Joosep Matjus.

Fred Jüssi on loodusfilosoof, kes seistes looduse ja kultuuri ristteel on sügavalt läbi tunnetanud inimeseks olemise põhiküsimused. Praeguses maailmas räägitakse nii palju edukusest ja töörabamisest. See film on viljakast mittemidagitegemisest. Laiskuse ja jõudeelu kiituseks. Hümn aeglasele elule. Kulgedes mööda looduse salaradu, vaadates tundide kaupa rändavaid pilvi ja vajudes lõkkesuitsu magusasse embusse, jäävad meist kaugele maha linnakära ja majanduskasv. Nagu mõtiskleb loodusfilosoof Fred Jüssi: vahel peab olema laisk ja patune, olles iseendaga.

Filmi režissöör on Jaan Tootsen, operaator Joosep Matjus, monteerija Katri Rannastu, helikujundajad Horret Kuus, Fred Jüssi ja Külli Tüli, helioperaator Mart Kessel-Otsa, värvimääraja Lauri Laasik, produtsent Kristian Taska, tootja Taska Film.

    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.