Downton Abbey

Downton Abbey

2h 3min  |  Draama  |  Kinodes alates: 13.09.2019

Tulvil suurejoonelist ja luksuslikku elustiili, peent inglise huumorit, kirgi ja romantikat, südamevalu ja meeleheidet ning skandaale kesk kõrgseltskonna rangeid reegleid – on "Downton Abbey" kõigi aegade edukaim Inglise draamasari. Paljukiidetud ja arvukalt auhindu võitnud sarja võimas finaal kinoekraanil jutustab, mis saab Crawley’de aadliperekonna ning neid teenindava majapersonali värvikast elust pärast 6. telehooaja lõppu.

On aasta 1927 ja me naaseme taas Yorkshire maakonda Downton Abbey lossi, kus elab Granthami krahv Robert Crawley (Hugh Bonneville) koos oma kauni naisperega. Elegantset paleed ja tema asukaid ootab nüüd ees elu suursündmus ning härrasrahvas ja teenijate vägi on aukartusest ja korraldamise vastutusest oimetu. On oodata kuninglikku visiiti.

Hoolimata ehtinglaslikult väljapeetud kommetest ning talitsetud emotsioonidest hakkavad sündmused eskaleeruma täiesti ebasündsal kiirusel ja lossielanike päevad saavad täis segadust, tunnetemöllu ja ootamatuid lahendusi.

Downtoni ustav teenijaskond on kuningapere ülbe ülemteenri ja peene prantsuse peakoka saabudes sõjakalt meelestatud ja pensionile läinud Carson (Jim Carter) kutsutakse vastutusrikka sündmuse puhuks teenistusse tagasi.

Püüdlik Molesly (Kevin Doyle) saab hakkama elu suurima fopaaga.

Armastuse keerdkäigud raputavad nii Bransonit (Allen Leech), Daisyt (Sophie McShera) kui Edithit (Laura Carmichael).

Isalt krahvkonna majandusliku juhtimise üle võtnud ja hiljuti moto-entusiastist Henry Talbotiga abiellunud (Matthew Goode) Leedi Mary (Michelle Dockery) on mures Downton Abbey tuleviku pärast.

Vankumatud vanaprouad Isobel (Penelope Wilton) ja Violet (Maggie Smith) on rohkem kui kunagi varem täis kuraasi ja iha vastastikku mõõtu võtta, aga kui kuningliku vastuvõtu puhuks sõidab kohale ka kiuslik kauge sugulane, panevad need kavalad rebased ühise eesmärgi nimel seljad kokku.

Millise mulje jätab Downtoni-pere kuningale ja kuningannale, seda saad teada kinosaalis.

Filmi lavastas Michael Engler, kes on ka Downton Abbey telesarja ning muuhulgas selliste ülipopulaarsete seriaalide nagu „Seks ja linn“ ning „Mulla all“ režissöör. Produtseeris ja stsenaariumi kirjutas Oscariga pärjatud mitmekülgne Briti teletalent Julian Fellowes (Gosford Park; Downton Abbwy telesari). Filmi ülikaunite ajastutruude kostüümide kunstnik on Anna Robbins, kes oli samuti ametis ka telesarja loomisel.


Levitaja: Forum Cinemas OÜ - ESTONIA
Lavastaja: Michael Engler
Osatäitjad: Maggie Smith, Hugh Bonneville, Michelle Dockery, Jim Carter, Imelda Staunton, Matthew Goode


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.