Ohakalind

Ohakalind

The Goldfinch

2h 29min  |  Draama  |  Kinodes alates: 20.09.2019

“Ohakalind” on mugandus ülemaailmsest hittromaanist, mis võitis 2014. aastal Pulitzeri kirjanduspreemia ja Andrew Carnegie medali väljapaistva ilukirjandusteose eest. BAFTA võitnud lavastaja John Crowley („Brooklyn“) filmis teeb kaasa mitu põlvkonda näitlejaid eesotsas Ansel Elgortiga („Põgenemise rütm“) Theo Deckeri ja Oscari-võitja Nicole Kidmaniga („Tunnid“, „Suured väikesed valed“) proua Barbouri rollis.

Theodore „Theo“ Decker oli 13-aastane, kui ta ema Metropolitani muuseumi pommirünnakus surma sai. Tragöödia muudab kogu tema elu ja saadab ta teekonnale, mis on täis leina ja süütunnet, enda uuesti leidmist ja lunastust, ja isegi armastust. Selle kõige keskel hoiab ta kinni ühest katsutavast lootusest, mis tollest kohutavast päevast alles jäi - see on maal pisikesest oksal istuvast linnust. Ohakalinnust.

Filmis teevad veel kaasa Oakes Fegley („Minu sõber lohe“) noore Theo, Aneurin Barnard („Dunkirk“) Borisi, Finn Wolfhard („Veidrad asjad“, „See“) noore Borisi, Sarah Paulson („Salajased paberid“, „Ameerika krimilugu“) Xandra, Luke Wilson („Tenenbaumid“) Larry ja Jeffrey Wright („Näljamängude“ filmid) Hobie rollis.

Põhilises näiteansamblis astuvad veel üles Ashleigh Cummings („Miss Fisheri mõrvalood“) Pippana, Willa Fitzgerald („Väikesed naised“) Kitsey Barbourina, Aimee Laurence („Chicago P. D.“) noore Pippana, Denis O’Hare („Ameerika õudukas“) Lucius Reeve’ina, Boyd Gaines (2014. aasta „Sõidutades miss Daisyt“) härra Barbourina, Peter Jacobson („Koloonia“) härra Silverina, Luke Kleintank („Mees kõrges lossis“) Platt Barbourina, Robert Joy („CSI: New York“) Weltyna ja uustulnuk Ryan Foust Andyna.


Levitaja: ACME FILM OÜ
Lavastaja: John Crowley
Osatäitjad: Nicole Kidman, Ansel Elgort, Finn Wolfhard, Jeffrey Wright


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.