Teel tippu

Teel tippu

Движение вверх

2h 13min  |  Draama, Sport  |  Kinodes alates: 05.01.2018

Filmide "Ekipaaž" ja "Legend nr 17" loojate käe all on valminud spordidraama "Teel tippu".

On võite, mis muudavad ajaloo kulgu. See film räägib tahtejõu ja ühe riigi suurest triumfist. Selle võiduni viisid legendaarsed "kolm sekundit", kui Nõukogude Liidu korvpallikoondis võitis 1972. aasta Müncheni olümpiamängudel ülipõnevas finaalmängus 36 aastat võitmatuna püsinud USA-d. Selle hetkeni ei uskunud keegi, et selline asi võimalik on. Sellesse uskusid vaid Nõukogude Liidu korvpallurid, kelle seas oli nii venelasi, grusiine, ukrainlasi, kasahhe, valgevenelasi ja leedukaid.

Need olid ajad, kui sportlaste kaotus tähendas kaotust tervele riigile. Terroriakti rünnaku tõttu läksid ka Müncheni olümpiamängud ajalukku kui kõige kurvemad olümpiamängud. Just sellises pingelises olukorras tegi Nõukogude Liidu korvpallimeeskonna treener kõik selleks, et purustada müüt USA-a korvpallurite võitmatusest. Ta oli kindel, et tema loodud meeskond on maailma parim ja sisestas seda usku ka oma mängijatesse.

Emotsionaalse spordidraama toovad kinovaatajateni filmide "Ekipaaž" ja "Legend nr 17" loojad. Nõukogude Liidu korvpallikoondise treeneri rollis astub üles Vladimir Maškov ("Varas", "Ekipaaž"), korvpallureid mängivad noored näitlejad Ivan Kolesnikov, Kirill Zaitsev, James Tratas, Kuzma Saprõkin ja Aleksander Rjapolov.


Levitaja: Garsu Pasaulio irasai
Lavastaja: Anton Megerditšev
Osatäitjad: Vladimir Maškov, Andrei Smoljakov, Ivan Kolesnikov, Kirill Zaitsev, Marat Bašarov, Sergei Garmaš


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.