Simm Nööp ja vedurijuht Luukas

Simm Nööp ja vedurijuht Luukas

Jim Button and Luke the Engine Driver

1h 45min  |  Seiklus, Fantaasia, Kogupere  |  Kinodes alates: 11.05.2018

Miljonid inimesed üle kogu maailma teavad ja armastavad Michael Ende kirjutatud lugu "Simm Nööp ja vedurijuht Luukas". Samalt autorilt pärineb ka tuntud raamat "Ilma lõputa lugu". Nüüd astub tänu Saksa ja Ameerika kinokompaniidele armastatud klassika suurele ekraanile.

Film "Simm Nööp ja vedurijuht Luukas" algab toredal väikesel saarel nimega Rahumaa, kus valitseb kuningas Alfons Kolmveerand-Kaheteistkümnes. Siin elavad ka vedurijuht Luukas ja tema väike sõber Simm Nööp. Ometi on saar nii väike, et suuremaks saanud Simmile jääb siin kitsaks ja ta peab ära sõitma. Vedurijuht Luukas otsustab talle seltsi pakkuda. Sõbrad lähevad vedur Emmaga Mandala maale. Nad ei pelga ohte ning otsustavad vabastada printsess Li Si. Väikese Simmi ja vedurijuht Luukase tee viib läbi Mustade Kaljude, Hämaruse oru ja Surma Suu värava Tuhande Vulkaani maale. Teel kohtuvad nad iseäralike tegelastega – Mandala keisri koka Ping Pongi, näivhiiglase Tur Turi, loheproua Närihamba, poollohe Nepomuki ja kolmeteistkümne röövliga.

Selle fantastilise seiklusfilmi võtted toimusid maalilistes kohtades: alustades Baierimaa mägedest ja lõpetades salapäraste, müstiliste paikadega Lõuna-Aafrikas. Filmi ilu ei seisne üksnes lummavates vaadetes, vaid ka ülima täpsusega loodud suurte maadeavastuste ajast pärinevates detailides.

Animeeritud loheproua Närihambale on hääle andnud Hollywoodi veteran Shirley MacLaine, kes oma kinokarjääri tipul on mänginud ka koos Elvis Presleyga. Tänased vaatajad mäletavad teda sellistest filmidest, nagu "Mu kallis nõiamoor" (2005), "Laenatud kingadega" (2005) ja "Bernie" (2011).

Sukelduge fantastilistesse seiklustesse koos populaarse raamatu tegelastega filmis "Simm Nööp ja vedurijuht Luukas". Eestikeelses versioonis andsid tegelastele oma hääle Jarmo Reha, Uku Madis Vainu, Eva Püssa, Taavi Tõnisson, Tiit Sukk, Joonas Vatter, Jaan Rekkor, Toomas Tross, Mart Toome, Kait Kall, Elina Purde, Janek Joost, Mati Vaikmaa, Ingmar Sepp, Ingmar Poll, Aleksandra Koel, Hans Mattias Andreas.

Dubleeritud helistuudios Film Audio.


Levitaja: Garsu Pasaulio irasai
Lavastaja: Dennis Gansel
Osatäitjad: Shirley MacLaine, Henning Baum, Annette Frier, Annette Bening


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.

Pildid