Legend Kolovratist

Legend Kolovratist

Легенда о Коловрате

1h 57min  |  Märul, Põnevik, Fantaasia  |  Kinodes alates: 1.12.2017

Tuntud teleprojekti "Udu" ja krimiseriaali "Pearahakütid" lavasataja Ivan Šurhovetski esitleb oma karjääri ambitsioonikamat filmi Kiievi-Vene kuulsusrikkast sõdalasest Kolovratist.

See eepiline linateos räägib Kiievi-Vene killustatusest ja püüdlusest osutada vastupanu Kuldordut juhtinud Batu-khaaniga (Aleksandr Tsoi). Julmad vallutajad põletasid linnu, uputasid verre terveid asulaid ja vangistasid ellujäänud.

Isegi Rjazani suurvürsti sõjavägi ei suutnud Kuldordule vastu panna. Vaid Rjazani sõdalane Jevpati Kolovrat (Ilja Malakov) söandas mongoltele vastu hakata. Ta kogus enda ümber hulljulged sõjamehed, et kaitsta oma kodumaad. Tema vaprust imetles isegi Batu-khaan. Kolovratist sai legend, kelle vägitegusid mäletatakse siiani.

Seda suurejoonelist ning ajalooliste sündmuste ja legendide põhjal valminud linateost on võrreldud juba 1938. aastal lavastaja Sergei Eisensteini käe all valminud suurteosega "Aleksander Nevski".

Muljetavaldavad võitlusstseenid ja dekoratsioonid peaksid meeldima kõigile filmihuvilistele, keda köitis hiljuti kinolinadele jõudnud ajalooline eepos "Viiking".


Levitaja: Garsu Pasaulio irasai
Lavastaja: Ivan Šurhovetski
Osatäitjad: Ilja Malakov, Polina Tšernõšova, Aleksei Serebrjakov, Aleksandr Iljin jr, Igor Savotškin


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.

Pildid