Kolm reklaamtahvlit linna servas

Kolm reklaamtahvlit linna servas

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

1h 55min  |  Komöödia, Draama, Krimi  |  Kinodes alates: 02.02.2018

*Kahe Oscari võitja: Parim naispeaosatäitja ja parim meeskõrvalosatäitja (Sam Rockwell)

*Nelja Kuldgloobuse võitja - parim draama, parim stsenaarium, parim näitlejanna - draama, parim meeskõrvalosatäitja.

2017 tõi klassikatükis „Terminaator 2: Kohtupäev“ taas kinolinale Kõigi Aegade Kangeima Naise ehk Sarah Connori, kes saavutas surematuse 26 aasta eest. Nüüd on talle tekkinud arvestatav konkurent.

Mildred Hayes (Oscari-võitja Frances McDormand) on eluraskuste poolt kõvaks keedetud lahutatud naine, keda piinab päevast päeva Missouri väikelinna Ebbingi politsei tegevusetus. Mildredi teismelise tütre mõrva uurimine pole kuhugi välja viinud ning mitme kuu jooksul pole kinni peetud ainsatki kahtlusalust. Naine paneb kohaliku konnatiigi lainetama, rentides linna toova maantee ääres kolm reklaamtahvlit, mille sisu on otseseks väljakutseks kohalikule korrakaitsele, täpsemalt šerif William Willoughbyle (Woody Harrelson). Kui sündmuste käiku sekkub šerifi parem käsi, ebaküps vägivaldne memmekas Dixon (Sam Rockwell), aitab see konflikti lahendamisele kaasa sama edukalt kui bensiiniga täidetud tulekustuti.

Kogu loo kirjutas ja lavastas riiukuke moega iirlane, Oscari-võitja Martin McDonagh, kes on varem kinkinud publikule sellised mustast huumorist nõretavad väiksed maiuspalad nagu „Palgamõrvarid Brügges“ ja „Seitse psühhopaati“. Õnneks pole McDonagh oma käekirja minetanud, alles on nii võllanaljad, ootamatud vägivallapursked kui ka siitsealt läbi kumav südamlikkus.

Veneetsia festivalil pärjati filmi igati teenitult parima stsenaariumi auhinnaga, Torontos sai sellele aga osaks publikuauhind (People’s Choice Award), mis toob üsna kindlalt kaasa parima filmi Oscari nominatsiooni („Imiteerimismäng“, „Tuba“, „La La Land“) või koguni võidu („Rentslimiljonär“, „Kuninga kõne“, „12 aastat orjana“). 75. Kuldgloobuste galal võitis film koguni kolm Kuldgloobust. Samuti eksisteerib reaalne oht, et 4. märtsil saab 90. Filmiakadeemia auhindade gaalal Frances McDormand oma karjääri teise Oscari. Ning tema „poisid“ McDonagh ja Harrelson ja Rockwell on vähemalt nominendid, kui mitte enamat.


Levitaja: Estonian Theatrical Distribution OÜ
Lavastaja: Martin McDonagh
Osatäitjad: Frances McDormand, Woody Harrelson, Sam Rockwell, Peter Dinklage, Abbie Cornish, Caleb Landry Jones, John Hawkes


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.

Pildid