Voolusõda

Voolusõda

The Current War

1h 41min  |  Draama, Ajalugu, Biograafia  |  Kinodes alates: 06.12.2019

Maailma valgustavate geeniuste lahing filmis „Voolusõda“, mis kujutab endast pilguheitu XIX sajandi lõpu suursündmustele. Film jutustab kolme geeniuse, Thomas Edisoni (Benedict Cumberbatch), Nikola Tesla (Nicholas Hoult) ja George Westinghouse (Michael Shannon) intellektuaalsest mõõduvõtust, mis nõudis tohutut vaimujõudu. Elektrienergia tootmise võimaluste pärast algas karm võistlus, mis lõppes alles 2007. aastal.

Lugu näib vaid esmapilgul veidi vanamoelisena, kuid tegelikult on see äärmiselt tänapäevane ja sümboliseerib neidsamu vaimseid lahinguid ja emotsionaalseid vapustusi, mis leiavad praegusajal aset Silicon Valleys ja mujalgi.

Ameerika on suurte avastuste koidikul. Leiutajate intrigeeriv vastasseis kõrgile ja enesekindlale Thomas Edisonile on jõudnud viimse piirini. Edison häbimärgistab halastamatult Teslat ja Westinghouse’i. Ta laseb ajalehtedes avaldada kompromiteerivaid artikleid nende eraelu kohta, ei põrka tagasi alusetutest süüdistustest ega isegi sabotaažist.

Need mehed on nagu jonnakad lapsed, kes kaklevad ja loobivad üksteist mänguasjadega, mis siis, et üks neist on suurtööstur ja teine väljapaistev insener. Nad vaidlevad selle üle, kelle elektrivool on parem. Neile pole tähtsad põhimõtted, vaid miljardilised sissetulekud ja võim.

Neil kõigil tuleb ohverdada kõige kallim ja loobuda harjunud asjadest. Kes ei suuda vastu pidada, on mängust väljas. Ent see mäng väärib küünlaid.

Kuidas panna maailm oma ideesse uskuma? Kuidas hoida õnne keset auahnet rikkuse- ja kuulsusejahti? Kuidas tõestada, et ainult sina suudad maailma valgustada?


Levitaja: Garsu Pasaulio irasai
Lavastaja: Alfonso Gomez-Rejon
Osatäitjad: Benedict Cumberbatch, Nicholas Hoult, Tom Holland, Katherine Waterston, Michael Shannon


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.