Suburbicon

Suburbicon

1h 45min  |  Komöödia, Krimi  |  Kinodes alates: 01.12.2017

Vendade Coenite kirjutatud ja George Clooney lavastatud musta komöödia „Suburbicon“ toimumispaigaks on samanimeline vaikne ja idülliline Ameerika eeslinnake. Oma soodsate keskklassi majakeste ning suure hoolega korras hoitud muruplatsidega on see paik iga perekonna unistus! 1959. aastal kolibki Lodge’ide perekond koos isa Gardneri (Matt Damon), ema Rose’i (Julianne Moore) ja poja Nicky’ga (Noah Jupe) sellesse armsasse asumisse. Ent ometi varjab end Suburbiconi linnaku mesimagusa fassaadi taga äärmiselt häiriv varjupool. Kui ühel ööl tabab Lodge’ide kodu jõhker sissemurdmine, mille käigus mõrvatakse pereema, tuleb alles jäänud perekonnal sukelduda Suburbiconi hämaratesse allhoovustesse täis vägivalda, väljapressimisi, reetlikkust ja kättemaksu.

Film on läbi põimunud kahest teema-lõngast, millest üks kannab 50ndate Ameerika ühiskonnale omast valge rassi viha mustanahaliste vastu ning teisalt ühe pere kuritegelikku lugu. Tähendusrikkas kõrvalosas kehastab kõiki kahtlustavat elukindlustusseltsi uurijat Bud Cooperit Oscar Isaac (Ex-Machina, Star Wars).

Filmi režissööriks on Oscariga pärjatud George Clooney („Good Night, and Good Luck“) ning stsenaariumi autoriteks auhinnatud ja fännide poolt palavalt armastatud vennad Joel ja Ethan Coen („No Country For Old Men“), George Clooney ning Oscari võitja Grant Heslov („Argo“). Filmi helilooja Alexandre Desplat („The Grand Budapest Hotel“) ning operaator Robert Elswit („There Will Be Blood“) on samuti mõlemad Oscari võitjad.


Levitaja: Forum Cinemas AS - ESTONIA
Lavastaja: George Clooney
Osatäitjad: Matt Damon, Julianne Moore, Oscar Isaac, Steve Monroe, Gavin Wilde, Hope Banks


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.

Pildid