Jäine tango

Jäine tango

Холодное танго

1h 47min  |  Draama, Romantika, Ajalugu, Sõda  |  Kinodes alates: 23.06.2017

Need olid ajad, kus hägustusid piirid sõbra ja vaenlase vahel. Ka väga lähedased inimesed ei usaldanud enam üksteist. Parem oli vaikida, sest lobisemine heaga ei lõppenud. Eluspüsimiseks tuli varjata oma tundeid, eirata moraalseid väärtusi, püüda kohaneda ja lihtsalt oodata. Just sellistel keerulistel aegadel toimub filmi "Jäine tango" tegevus. Film jutustab erineva saatusega noormehest ja tütarlapsest, kes tutvuvad sõjaeelses Leedus. Armastusest vihkamiseni, õnnest tragöödiani on vaid üks samm. Sõda põimis nende elud kõige traagilisemal moel.

Max ja Laima armastavad üksteist ja vaatmata ärevatele aegadele teevad tulevikuplaane. Juudi noormees, kes juba noorena sai tunda tagakiusamist, kaotas oma lähedased ja kodu, peab sõja puhkedes suunduma rindele. Seistes silmitsi surmaga, ei anna ta alla ja teeb kõik selleks, et pöörduda tagasi oma kallima juurde. Pääsedes natside repressioonidest, saabub ta kodulinna, kus selgub, et tema armastatu isa on tema surmavaenlane.

Filmi stsenarist ja lavastaja Pavel Tšuhrai on kandideerinud Oscarile ja pälvinud hulgaliselt Venemaa kinematograafia kõrgeid auhindu. Filmi peaosades näeme Julia Peresilda („Tüdrukute salajutud“, „Võitlus Svastoopoli eest“) ja Rinal Muhhametovit („Külgetõmbejõud“).

Filmis teevad kaasa Leedu näitlejad Dainius Kazlauskas ja Andrius Bialobžeskis, Läti näitlejanna Dace Eversa, Itaalia näitlejanna Monica Santoro ja Sergei Garmaš Venemaalt.

Filmivõtted toimusid Vilniuses, Klaipedas ja Leedu Vabaõhumuuseumis Rumšiškes, kus on siiani tunda lahkunud ajastu hõngu. Filmi kunstiline juht, leedukas Raimondas Dicius on löönud kaasa rahvusvahelistes projektides nii Inglismaal, Rootsis ja USA-s. Moskvas valminud dekoratsioonide autoriks on Juri Grigorovitš, kes osales ka filmi „Võitlus Sevastoopoli eest” loomisel. Filmi peaoperaatoriks oli Venemaa maineka kinopreemia Nika laureaat Igor Klebanov, kelle käe all valmisid ülimalt realistlikud lahingustseenid. Filmimuusika loomisel võeti aluseks tol ajaperioodil populaarsust kogunud meloodiad, millest nii mõnegi esitavad näitlejad ise.


Levitaja: Garsu Pasaulio irasai
Lavastaja: Pavel Tšuhrai
Osatäitjad: Julia Peresild, Rinal Muhametov, Sergei Garmaš


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.