AUS+FILM esitleb: Kimalase lend

AUS+FILM esitleb: Kimalase lend

Shine

1h 45min  |  Draama  |  Kinodes alates: 26.04.2017

AUS+FILM esitleb parima meesnäitleja Oscar ja Kuldgloobusega pärjatud tõsielul põhinevat filmi andekast lapspianistist David Helfgottist. Lugu kajastab tema tõusujoones kulgevat karjääri ja tormilisi suhteid isaga, keda kummitab tume minevik, tema närvivapustust ja lõplikku eneselunastust läbi tema elu armastuse, Gilliani.

Kakskümmend aastat tagasi lavastati üks tähistatumaid ja edukamaid filme Austraalia filmi ajaloos. „Kimalase lend“ noppis arvukalt auhindu 1996. aastal, võites üheksa Austraalia Filmi Instituudi auhinda. Järgmisel aastal sai „Kimalase lennust“ rahvusvaheline ime, kui film kandideeris seitsmele Oscari, viiele Kuldgloobusele ja üheksale BAFTA (Briti Filmiakadeemia) filmiauhinnale, sealhulgas ka mitmetele muudele rahvusvahelistele filmiauhindadele. Olles pälvinud parima meesnäitleja auhinna nii Oscaritelt, Kuldgloobuselt kui ka BAFTAlt, muutus Geoffrey Rush'i filmikarjäär täielikult.

„Kimalase lennu“, mis on täis muusikat ja emotsioone, on produtseerinud Jane Scott ja lavastanud Scott Hicks. Film hiilgab oma visuaalsete eripäradega ja vapustava stsenaariumiga, mis on koostatud Jan Sardi poolt. Filmi näitlejad, eesotsas Geoffrey Rush täisealise Davidina ja Noah Taylor teismelise Davidina annavad oma karjääri tipp-esituse.

Film linastub II Austraalia filmifestivali AUS+FILM raames.

    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.