Elle

2h 11min  |  Draama  |  Kinodes alates: 06.01.2017

* Oscari nominent - parim naispeaosatäitja (Isabelle Huppert).

* Kahe Kuldgloobuse võitja - parim draamafilmi naispeaosatäitja (Isabelle Huppert), parim võõrkeelne film.

Aasta ühe skandaalseima filmisündmuse pakub meile meisterlik mängur ja suur provokaator Paul Verhoeven. „Elle“ on omapärane film, mis ei järgi draamakunstile omaseid süžeekäänakuid, vaid üllatab, šokeerib ja pakub meelelahutust täiskasvanuliku anarhia kaudu.

Michèle (Isabelle Huppert) on karm ärinaine. Ta juhib oma raudse käega suurt arvutimängufirmat ja saab kõik, mida tahab – ka armuelus. Kui tema koju tungib toores vägivallatseja, ehmub Michèle vaid hetkeks. Ohvri rollis virelemiseks pole aega, sihikindel naine üritab talle kallale tunginud mehe isikut välja selgitada. Selle käigus paljastub naisele tema lähiringkonnas varjatud kired ja salajas hoitud vaenulikkus.

Palju tähelepanu nõudva töö kõrvalt tuleb Michèle’il lahendada ka lähedaste probleeme: tossikesest poeg on oma kohutavale kallimale lapse teinud, vanaks jäänud ema kavatseb gigologa abielluda ja parima sõbranna abikaasa tahab seksi. Õnneks elab naabruses häbitult ilus mees, kelles on potentsiaali kõigeks…

Verhoeveni film on kirglik ja kahinaid tekitav teos, mis veab vaatajat Ameerika mägede kombel thrillerist komöödiasse, õudusfilmist satiirilisse perekonnadraamasse ja lõpuks eepilisse kangelasloosse. Kõige keskmes on prantsuse kino sädelev ja jõuline staar Isabelle Huppert. Hupperti ja Verhoeveni sujuv koostöö loob filmi igas minutis uusi ja üllatavaid pöördeid ja varjundeid, mis teevad sellest äärmiselt nauditava elamuse.


Levitaja: Must Käsi 2 OÜ
Lavastaja: Paul Verhoeven
Osatäitjad: Isabelle Huppert, Laurent Lafitte, Anne Consigny, Charles Berling, Virginie Efira


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.

Pildid