Suburra: valu, veri ja võimuvõitlus

Suburra: valu, veri ja võimuvõitlus

Suburra

2h 15min  |  Draama, Põnevik, Krimi  |  Kinodes alates: 16.09.2016

Suburra on iidse Rooma linnaosa nimi, kus sündis Julius Caesar ja mis sai tuntuks oma punaste laternate tänavate poolest. Colosseumist põhja poole jäävas linnaosas rahuldasid aastasadu oma kirgi ja sõlmisid räpaseid tehinguid nii töölisklass kui impeeriumit juhtiv eliit. Itaalia hittseriaali „Gomorrah“ autori Stefano Sollima filmis „Suburra: valu, veri ja võimuvõitlus“ on Rooma kuritegeliku korruptsiooni kütkeis, mis ähvardab kogu linna ning Itaalia tuleviku enda alla matta.

Oma ihade heaks rahva usaldust ohverdavad poliitikud; väljapressimistest perekondliku äri teinud mustlased; iidse aukoodeksiga maffia, mis kramplikult püüab kõike ja kõiki kontrollida; mitmendat põlvkonda sulid, kes tahavad iga hinna eest haljamale oksale tõusta või inimlikkusele alla vandunud paavst. Sellised on Suburra tegelased, kes võitlevad ei millegi vähema kui omaenda isikliku rikkuse ja paradiisi eest. Kuna selles võitluses reegleid ei ole ja võitjaid saab olla ainult üks, siis…

„Suburra: valu, veri ja võimuvõitlus“ on karmilt õiglane film ahnusest ja süüdimatusest, mis lõhestab riike ja ajab tülli perekondi. Filmile on imeilusa muusika kirjutanud kuulus Prantsuse elektroonik M83, kaasa teevad parimad praegused Itaalia näitlejad eesotsas Pierfrancesco Favinoga („Inglid ja deemonid“).


Levitaja: Estinfilm OÜ
Lavastaja: Stefano Sollima
Osatäitjad: Greta Scarano, Pierfrancesco Favino, Jean-Hugues Anglade, Elio Germano, Giulia Gorietti


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.