Lennud unes või ilmsi

Lennud unes või ilmsi

1h 4min  |  Lühifilm  |  Kinodes alates: 09.10.2015

Kassett koosneb neljast uuest eesti lühimängufilmist, mille autoriteks on noored režissöörid Helen Takkin, Edina Csüllog, Leeni Linna ja Caros E. Lesmes.

Helen Takkini film "Elo" on isepäisest lasteaia lapsest, kelle ainus eesmärk on kasvatajate represseerimise eest põgeneda, ühel päeval tuleb aga rühma uus kasvataja Helena ja Elo elu muutub täielikult. Filmi stsenaristid on Margus Paju ja Indra Feldman, operaator Heiko Sikka, produtsendid Liisa Orav ja Esko Rips, filmi on tootnud Nafta Films. Osades Katriin Meribel Kungla, Kärt Tammjärv, Kaie Mihkelson, Henrik Kalmet ja Liis Barkala.

Edina Csüllögi "Liblikmees" on üksildasest ja kohmakavõitu Anselmist, kes töötab Boruslawski tsirkuses kuulsa maagi Erneto andunud assistendina. Ta harjutab salaja trikke ja tahab ka suureks maagiks saada. Anselmi šanss tuleb, kui Erneto ise end maagiahoos kadunuks võlub. Hetkeks tõuseb Anselm publiku suureks lemmikuks, kuid tema imeline võime enda seest liblikaid lendu lasta, saab talle endale ja tsirkusele fataalseks.

Stsenarist Urmas Reisberg, operaator Raimo Kiuru, produtsendid Peeter Urbla ja Kristo Jürmann. Tootja Exitfilm. Peaosas Nero Urke.

Leeni Linna "Tiibadeta piloot" on helikopteripiloodist Raulist, kes kaotab Afganistani sõjas ühest silmast nägemise ning temalt võetakse ära "tiivad". Depressioonis ja hoolimatu pere vastu, leiab ta end varsti nende ühises kodus üksi. Midagi peab ette võtma! Ta ehitab heeliumipallidest koosneva lennuvahendi, millega teha oma elu viimane lend.

Stsenarist Leeni Linna, operaator Rein Kotov, produtsent Anneli Ahven, tootja Kopli Kinokompanii. Osades Priit Võigemast, Karin Rask ja Mart Toome.

Carlos E. Lesmese filmis "Äralend" stardib asustamata kõrbeplaneedilt Ephestoselt kosmoselaev, kuid geoloogiameeskonna ülem kpt. Romanek unustatakse maha. Kpt Romaneki hapnikuvarud on otsakorral ning meel murtud. Laevaga sidet otsides saavutab ta mingil imetabasel kombel kontakti hoopis 7-aastase Nelega, kes Maal peitust mängib.

Stsenarist Carlos E. Lesmes, operaator Sten-Johan Lill, produtsent Kristjan Pütsep, tootja Alasti Kino. Osades Argo Aadli ja Maia Mägi.

Filmide tootmist on toetanud Eesti Kultuurkapital ja Eesti Filmi Instituut


Levitaja: Nafta Films OÜ
Lavastaja: Carlos E. Lesmes, Leeni Linna, Edina Csüllog, Helen Takkin
Osatäitjad: Kärt Tammjärv, Henrik Kalmet, Priit Võigemast, Karin Rask, Katriin Meribel Kungla, Nero Urke, Argo Aadli


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.