Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2h 27min  |  Draama, Krimi, Biograafia  |  Kinodes alates: 2.10.2015

Ohtralt kiitvaid hinnaguid saanud film käsitleb kaasaegse muusikaajaloo üht rajumat peatükki – gängstaräpile aluse pannud kurikuulsa grupi N.W.A. (Niggaz With Attitudez) sündi.

Comptoni tänavad oli 1980. aastate Californias üks ohtlikumaid paiku kogu USA-s. Kui viis noort kutti hakkasid karme räpitekste võimsate biitidega miksima jutustades politsei vägivallast ja tavalise vaese noore inimese elust getos, sai nende muusikast hääl kogu tollasele allasurutud generatsioonile. Hetkest, mil N.W.A. jagas maailmaga oma tõde, algatasid nad eneselegi üllatuseks sõja popkultuuris ja muutsid igaveseks kogu muusikatööstust. Tänaseks on N.W.A. asutajaliikmed Dr Dre ja Ice Cube hiphopi scene ühed mõjuvõimsamad ja rikkaimad artistid, produtsendid ning muusikaärimehed.

Ülimalt tõetruu ja emotsionaalne linalugu koos portreteeritud persoonidele hämmastavalt sarnaste osatäitmistega pakub nauditava kinoelamuse ka neile, kes hiphopi osas just spetsialistid ei ole.

Noore Ice Cube’i rollis astub üles tema poeg O’Shea Jackson Jr, Dr Dred kehastab Corey Hawkins, Eazy-E-d mängib Jason Mitchell, DJ Yellat Neil Brown Jr ja MC Reni Aldis Hodge. Filmi režissöör on F. Gary Gray (“Itaalia rööv”, “Hull reede”).

Filmi tõlkis Piret Nukki.


Levitaja: Forum Cinemas AS - ESTONIA
Lavastaja: F. Gary Gray
Osatäitjad: O'Shea Jackson Jr., Corey Hawkins, Jason Mitchell, Alexandra Shipp


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.