Programm

Programm

The Program

1h 44min  |  Draama, Biograafia, Sport  |  Kinodes alates: 25.09.2015

Oscarile kandideerinud lavastaja Stephen Frearsi („Kuninganna”, „Philomena”) ja Working Title Filmsi produtsentide („Kõiksuse teooria”, „Everest”, „Plekksepp, rätsep, sõdur, nuhk”) käe all on valminud tõestisündinud lugu lähiajaloo ühe enim kiidetud ja vastuolulisima mehe tõusust ja langusest – selleks meheks on Lance Armstrong, maailmakuulus Tour de France'i tšempion.

Maailm vajab kangelasi ja Lance Armstrong oli suurepärane spordikangelane. Pärast ränka võitlust vähiga naasis Lance 1999. aastal sportlasekarjääri juurde kindlameelsemalt kui kunagi varem ning kavatses iga hinna eest Tour de France'i võita. Kurikuulsa Itaalia arsti Michele Ferrari ja oma tiimijuhi Johan Bruyneeli abiga arendas ta välja kõige keerukama dopinguprogrammi spordiajaloos. See programm lasi Lance'il ja tema Ameerika tiimikaaslastel rattaspordimaailma domineerida ning tõi Lance'ile enneolematud seitse Touri võitu.

Kuid kõik ei uskunud seda muinasjuttu… Sunday Timesi ajakirjanik David Walsh (Chris O'Dowd), keda Lance'i karisma ja anne esialgu võlusid, hakkas peagi kahtlema, kas „maailma parim sportlane” oli ikka „puhas”. Walsh tahtis tõde paljastada ning järgnev lahing Armstrongiga seadis ohtu tema enda karjääri, viis ta ratturite seltskonnas põlu alla ning läks tema lehele Sunday Timesile kohtukulude näol maksma tuhandeid dollareid. Kuid väsimatu Walsh tõi lõpuks tõe päevavalgele, kui need vähesed, kes olid nõus rääkima, viimaks avalikkuse ette tulid ja paljastasid meie aja ühe suurima pettuse.

Film, mis põhineb David Walshi auhinnatud raamatul „Seitse surmapattu” ja milles mängivad Ben Foster („3:10 Yumasse”), Chris O'Dowd („Pruutneitsid”), Guillaume Canet („The Beach”) ja Jesse Plemons („Paul”), on põnev ja pingeline triller.


Levitaja: ACME FILM OÜ
Lavastaja: Stephen Frears
Osatäitjad: Ben Foster, Dustin Hoffman, Chris O'Dowd, Lee Pace, Jesse Plemons, Guillaume Canet, Elaine Cassidy


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.