Sõjale kaotatud noorus

Sõjale kaotatud noorus

Testament of Youth

2h 9min  |  Draama, Ajalugu, Biograafia  |  Kinodes alates: 31.07.2015

Vera Brittain (Alicia Vikander) on isepäine ja intelligentne noor naine, kes ei tee välja oma vanemate vastuseisust ega kodulinna eelarvamustest ning läheb õppima Oxfordi ülikooli. Elu on ilus, täis uusi tuuli, teadmisi ja armastust. Siis aga puhkeb sõda ning Vera vend Edward (Taron Egerton), tema kihlatu Roland (Kit Harington) ning nende sõbrad Victor (Colin Morgan) ja Geoffrey (Jonathan Bailey) saadetakse rindele. Vera ei jää neid, käed rüpes, ootama, vaid läheb vabatahtlikuna põetajaks, hoolitsedes haavatute ja surijate eest Londonis, Maltal ja Prantsusmaal.

"Sõjale kaotatud noorus" on emotsionaalne lugu armastusest, sõjast ja mälestustest, mille aluseks on Vera Brittaini memuaarid põlvkonnast, kelle saatusele vajutas traagilise pitseri Esimene maailmasõda. Sellest raamatust sai klassikaline pilguheit suurele sõjale läbi noore naise silmade. See film on jõuline ja kirglik teekond nooruslikest lootustest ja unelmatest meeleheite äärele ja tagasi, mis jutustab noorest armastusest, sõja mõttetusest ja sellest, kuidas süngetel aegadel vastu pidada. Osades Alicia Vikander ("Ex Machina"), Kit Harington ("Troonide mäng"), Taron Egerton ("Kingsman: Salateenistus"), Emily Watson ("Anna Karenina", "Kõiksuse teooria"), Colin Morgan ("Merlin"), Miranda Richardson ("Ooperifantoom"). Joanna Scanlan ("Pärlkõrvarõngaga tüdruk") jt. Filmi lavastas James Kent ("Hercule Poirot").


Levitaja: Estonian Theatrical Distribution OÜ
Lavastaja: James Kent
Osatäitjad: Alicia Vikander, Kit Harington, Hayley Atwell, Taron Egerton, Emily Watson, Dominic West, Colin Morgan, Miranda Richardson


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.